Eurobuisness - Turniej Towarzyski

    

Spotkania z grami planszowymi
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Szczegóły wpisu

TURNIEJ TOWARZYSKI FAMILIJNEJ GRY EUROBUISNESS

DATA: 19 SIERPNIA 2016 - G. 12:00

MIEJSCE: CENTRUM HOBBYSTYCZNE "STREFA", UL. GAZOWNICZA 21A, BIELSKO-BIAŁA


Sklep Hobbystyczny "Strefa Gry" zaprasza na turniej w familijnej grze "Eurobuisness"!
To jedna z najstarszych gier familijnych, która istnieje jako produkt na naszym rynku. Graczy, którzy spędzili przy niej czas można już liczyć w pokoleniach. A sama gra, wciąż niezmienna z zasad, jak i szaty graficznej, ma w sobie coś, co zachęca do ponownej rozgrywki. Chcąc przypomnieć wielu z nas, starsze, dobre czasy spędzone na rozgrywkach Eurobusiness'u, a młodszym zaprezentować tę unikalną w swojej prostocie grę, zdecydowaliśmy się na przygotowanie turnieju! A żeby był to dobry turniej, to potrzeba nam graczy - i tu liczymy na Was! Czy to z chęci zagrania ponownie w ten unikalny tytuł, czy też z chęci spędzenia czasu na dobrych rozgrywkach, czy też po prostu dla wykorzystania ciekawej formy spędzenia wolnego czasu - liczymy, że nie odmówicie takiego zaproszenia :)

Rozgrywki odbędą się w naszym sklepie w sobotę, 19 sierpnia, o godzinie 12:00. Wcześniej już od godziny 10:00 będzie trwała nauka zasad dla chętnych - a więc będzie można wziąć udział w turnieju ucząc się gry jeszcze tego samego dnia :)

 

Szczegóły turnieju

Data: 19 sierpnia 2017 (sobota)
Godzina startu: 12:00
Wpisowe: BRAK - turniej jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych
Rundy: Zostaną rozegrane rundy eliminacyjne, po których nastąpi runda finałowa. Liczba i czas trwania rund zależne będą od liczby uczestników turnieju.
Planowane zakończenie: ok. g. 17:00

Informacje o rozgrywkach:

  • Organizatorem turnieju jest Figlo-Park S.C. M.A. Szałaj, właściciel Centrum Hobbystycznego "Strefa".
  • Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zakończenia zapisów przynajmniej 5 uczestników.
  • Udział w turnieju mogą wziąć osoby pełnoletnie oraz osoby nieletnie po uzyskaniu zgody prawnych opiekunów przedłożonej sędziemu podczas turnieju, lub też gdy ich prawni opiekunowie także będą obecni na tym turnieju.
  • Uczestnik tego turnieju wyraża zgodę na publikację swojego imienia, nazwiska oraz wizerunku na kanałach komunikacyjnych Organizatora.
  • Aby wziąć udział w turnieju nie trzeba posiadać swojego egzemplarza gry Eurobuisness - organizator zapewnia egzemplarze do rozgrywek. Ale swoja grę można przynieść, mogą się przydać dodatkowe egzemplarze :)
  • Przed rozpoczęciem turnieju trwać będzie od godziny 10:00 nauka gry, z której może skorzystać każdy chętny do udziału w rozgrywkach, a jeszcze nie znający zasad. Każda osoba chętna do udziału w turnieju może także wziąć udział w tych rozgrywkach w ramach rozgrzewki.

Nagrody:

  • Każdy uczestnik turnieju otrzyma upominek: Bon zniżkowy do realizacji w Centrum Hobbystycznym "Strefa" o wartości 5%. Uwaga! Ten bon kumuluje się z innymi zniżkami w naszym sklepie, a więc stali klienci mogą zrobić zakup z 10% rabatem :)
  • Najlepsi gracze turnieju będą mieli możliwość wybrania dla siebie w formie nagrody rzeczowej jednej z przygotowanych gier planszowych: Loyang, Warships i Rycerze Pustkowi.
  • Zwycięzca turnieju dodatkowo otrzyma komplet kopii banknotów Euro, które będą alternatywną wersją banknotów do rozgrywek Eurobusiness!

Kontakt:

Prowadzący turniej: Centrum Hobbystyczne "Strefa"
Telefon: 33 8182064 // 513493529 (w godzinach pracy sklepu)
Mail: sklep@strefa-gry.pl

ZAPRASZAMY !!!


--------------------------------------------
Reguły gry Eurobusiness:

Głównym zadaniem grających jest osiągnięcie możliwie jak największego majątku, który zdobywa się przede wszystkim poprzez dokonywanie najkorzystniejszych zakupów lub sprzedaży nieruchomości oraz poprzez zastawianie ich. 

Każdy z graczy wybiera dla siebie pionek, który będzie przesuwał po planszy w kierunku wskazanym przez strzałkę, począwszy od pola „Start”. Zawodnicy rzucają na przemian dwiema sześciennymi kostkami, a suma wyrzuconych oczek decyduje o położeniu każdego gracza (pionka) na planszy. Grę rozpoczyna ten zawodnik, który wyrzucił największą liczbę oczek. Gracze dysponują na starcie kwotą 3 000 dolarów – bankier, przed rozpoczęciem gry, wypłaca tę sumę każdemu graczowi w odpowiednich nominałach:
• 1 banknot o wartości 1.000 $,
• 2 banknoty o wartości 500 $,
• 6 banknotów o wartości 100 $,
• 4 banknoty o wartości 50 $,
• 5 banknotów o wartości 20 $,
• 8 banknotów o wartości 10 $,
• 4 banknoty o wartości 5 $.

Reszta banknotów i „Akty własności” przechowywane są w banku.
Pionki poruszające się po planszy zgodnie z ilością wyrzuconych oczek stają na różnych polach gry. Zawodnik, który chce kupić daną nieruchomość, może to zrobić dopiero w momencie, gdy jego pionek znajdzie się na tej nieruchomości, i tylko wtedy, gdy jego pionek przybędzie na teren do tej pory niezakupiony. Jeśli gracz nie kupi nieruchomości na której stoi, pozostali gracze mogą ją nabyć w drodze licytacji – cena wywoławcza równa się połowie wartości podanej na „Akcie własności”, który gracz otrzymuje po zakupie nieruchomości i który kładzie odkryty przed sobą. 

Zawodnik, który posiada wszystkie tereny budowlane (miasta) danego państwa, może kupić od 1 do 3 domków, bezpośrednio przed swoją kolejką rzutów. W jednej rundzie może on nabyć maksymalnie 3 domy, stawiając po jednym domku do każdego miasta posiadanego państwa. Kolejny (drugi) domek gracz może postawić, gdy posiada już po jednym domku w każdym mieście w danym państwie. Każde miasto może zostać zabudowane maksymalnie przez 4 domy. Dom trzeci i czwarty stawia się zgodnie z zasadą proporcjonalnej zabudowy. 

Kiedy we wszystkich miastach danego państwa znajdują się po 4 domki, gracz będący ich właścicielem może wtedy kupić hotel. Odbywa się to w następujący sposób: gracz, oprócz tego, że musi zwrócić do banku wszystkie cztery domy znajdujące się w mieście, w którym chce postawić hotel, musi dokonać opłaty wskazanej na „Akcie własności”. Podczas jednego okrążenia zawodnik może nabyć maksymalnie 3 hotele, natomiast w każdym mieście może znajdować się tylko 1 hotel. 

W przypadku kiedy pionek znajdzie się na polu ze znakiem zapytania (czerwonym bądź niebieskim) grający ciągnie kartę „szansy” z kompletu kart o odpowiednim kolorze. Następnie stosuje się do polecenia znajdującego się na wyciągniętej karcie, po czym wsuwa ją (tekstem do dołu) pod stos kart.

Jeśli pionek gracza stanie na polu należącym do innego zawodnika, gracz musi wypłacić mu kwotę podaną na „Akcie własności” z tytułu opłaty za postój – o ile w ogóle właściciel nieruchomości się o nią upomni. Jeśli tego nie zrobi, gracz nie ma obowiązku dokonania tej płatności. Jeżeli egzekwujący opłatę jest właścicielem wszystkich miast (niezabudowanych) w danym państwie, to opłata za postój jest wtedy podwójna.

Gdy pionek gracza znajdzie się na polu „Parking strzeżony” to właściciel pionka płaci do banku 400 $. Podobnie traktowane jest pole „Podatek od wzbogacenia” – gracz wpłaca do banku 200 $. Polem, które nie przynosi ani zysku ani strat jest „Darmowy parking”.

Kiedy gracz wyrzuci taką samą ilość oczek na obu kostkach np. 5 i 5 („dublet”), to rzuca kośćmi powtórnie i wtedy przesuwa swój pionek o sumę oczek z obydwu tych rzutów. Gdy podczas drugiego rzutu grający wyrzuci powtórnie „dublet”, udaje się wtedy do pola „Więzienie”. Będąc w więzieniu, gracz opuszcza dwie kolejki rzutów i traci prawo do sprzedaży i kupna nieruchomości, a także do pobierania opłat od innych graczy za postój na jego posiadłościach. Ten zawodnik, który postawi pionek na polu „Więzienie” lub przejdzie przez nie, jest traktowany jako odwiedzający – nie stosuje się wobec niego żadnych ograniczeń.


Za każdym razem, gdy zawodnicy przechodzą przez pole „Start” lub gdy zatrzymują się na nim, otrzymują z banku 400 $. Wyjątkiem od tego jest moment kiedy gracz udaje się do więzienia. 

Gracz może sprzedać tereny miast innemu graczowi, za dowolną cenę, ale tylko w przypadku, gdy nie są one zabudowane domami czy hotelami. Gdy jednak dany teren jest zabudowany, gracz może odsprzedać budynki do banku. Za każdy dom bank zapłaci mu połowę jego wartości, a za hotel 1 wartości czterech domów + 1 dopłaty za hotel. 

Grający może także uzyskać z banku pożyczkę – jest to pożyczka pod zastaw hipoteczny. Wysokość obciążenia danej hipoteki jest zawsze wskazana na odwrocie „Aktu własności”. Przed zastawieniem terenu należy sprzedać do banku stojące na nim domy lub hotele. Przy zwrocie pożyczki pożyczający wpłaca do banku także kwotę równą 10% wartości udzielonej pożyczki w ramach odsetek. Jeśli brakuje odpowiednich nominałów odsetki za pożyczkę, czyli te 10%, są zaokrąglane na niekorzyść banku.

Jeśli gracz nie jest w stanie uregulować swoich należności wobec innego gracza w całości gotówką, może zrobić to po części gotówką a po części swoimi terenami, co do wartości których zainteresowane strony muszą się dogadać. Kiedy zawodnik staje się niewypłacalny wobec innego zawodnika, czyli gdy nie ma już czym mu zapłacić, przegrywa grę. Swoją własność oddaje wtedy wierzycielowi, przy czym domy i hotele bank odkupuje od niego za połowę ceny a następnie gotówkę tą wypłaca wierzycielowi. 

Gdy zawodnik jest niewypłacalny wobec banku pomimo sprzedania budynków oraz pobrania możliwych pożyczek, czyli kiedy nie może opłacić podatków lub kar, jego cały majątek przejmuje bank, który następnie sprzedaje tereny budowlane innym graczom w drodze licytacji. Nie podlegają jej jedynie domy i hotele.


Uwaga: 
• wszystkie opłaty, kary oraz transakcje muszą być opłacane w trybie natychmiastowym!
• nie wolno pomagać innym graczom w pilnowaniu by wyegzekwowali swoją należność!
• nie wolno pożyczać pieniędzy, nieruchomości czy budynków innym grającym!


Zakończenie gry

Gra w Eurobiznes kończy się, kiedy na planszy został tylko jeden grający lub po upływie czasu ustalonego przez organizatora.
W tym drugim przypadku zawodnicy obliczają swój majątek, a dokładnie:
 - gotówkę,
 - wartość niezastawionych miast, elektrowni, linii kolejowych, wodociągów,
 - połowę (!) wartości nieruchomości zastawionych,
 - wartość domów i hoteli. 

Zwycięzcą jest ten, kto posiada największy majątek.

 


Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się