Warsztaty Modelarskie

    

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Powtarzaj wydarzenie co tydzień do 2 wystąpień

Szczegóły wpisu

Dział modelarski naszego sklepu - Strefa Marzeń - zaprasza na cykliczne spotkania modelarskie!

Zajęcia odbywają się w naszym sklepie w piątki oraz w niektóre soboty (aby sprawdzić, w które soboty w danym miesiącu są organizowane zajęcia prosimy skorzystać z naszego Kalendarza na stronie internetowej).

Nasze warsztaty są otwarte dla każdego chętnego, kto zechce zasmakować trochę modelarstwa. Można przybyć ze swoim pierwszym modelem, albo przyjść i poprosić o pierwszą figurkę do pomalowania, którą wam damy bezpłatnie na początek zabawy. A modelarze, oraz prowadzący zajęcia, będą służyć pomocą i bezcennymi radami. Dlatego warto nas odwiedzać :) Po za tym, komu by się chciało samotnie sklejać i malować....

Warsztaty odbywają się w godzinach 16:00-20:00 w piątki, oraz 15:00-19:00 w soboty. Modelarze pełnoletni mogą uczestniczyć w warsztatach w dowolnych godzinach z tego przedziału. Modelarze, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia, mogą uczestniczyć w warsztatach za zgodą rodziców, oraz dodatkowo uczestnicząc w warsztatach odbywających się w piątki muszą wybrać jedną z grup godzinowych:

 • I grupa warsztatowa dla młodych modelarzy - godziny 16:00-17:30
 • II grupa warsztatowa dla młodych modelarzy - godziny 18:00-19:30

Pełny regulamin warsztatów i formularz zgody rodziców, który trzeba dostarczyć na pierwsze zajęcia, znajdziecie poniżej.


Plan warsztatów na miesiąc październik 2017:

 • Piątki: 6, 14 i 28 października
 • Soboty: 29 października
 • Dodatkowo w sobotę, 7 października, odbywa się nasza cykliczna Nocka Modelarska
 • Natomiast w weekend 21-22 października zapraszamy organizowany przez nas Międzynarodowy Przegląd Modelarski!

 

Zajęcia są nieodpłatne, otwarte dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas na wspólnym modelowaniu. Na każdych zajęciach osoba prowadząca pomaga początkującym, jak i bardziej doświadczonym modelarzom. Najważniejszy jest fakt, że pracując z modelami, czy figurkami na warsztatach grupie, spędzacie czas dużo bardziej aktywnie niż sklejając i malując samemu - polecamy spróbować!

Jeśli chcesz zobaczyć, jak działa hobby modelarskie w XXI wieku - przyjdź do nas na zajęcia! Dla każdego, kto odwiedza nas po raz pierwszy mamy stałą promocję - gratisowo otrzymacie figurkę do złożenia i pomalowania! Na nasze zajęcia zapraszamy wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania w hobby modelarskim.

Nasze założenia są proste:

 • zajęcia wprowadzają nowe osoby do hobby modelarskiego,
 • osoby prowadzące zajęcia służą pomocą w złożeniu i pomalowaniu pierwszego modelu,
 • osoby prowadzące zawsze są dostępne do pomocy w wykorzystaniu narzędzi, farb, nałożeniu kalkomanii i podobnych operacji,
 • mamy tutaj czas i miejsce by pracować spokojnie, mając wokół siebie innych modelarzy - to wszystko jest przygotowane by przyjemniej się wam modelowało,
 • spotykając się cyklicznie tworzymy już nasz lokalny klub modelarski!

 

PROMOCJA WARSZTATOWA: Dzieci, które będą uczestniczyć w warsztatach po raz pierwszy otrzymają od nas figurkę w skali 68mm (z systemów bitewnych firmy Games Workshop) - będzie można na niej poćwiczyć podstawy modelarskie.

 

Zapraszamy bardzo gorąco - można wykorzystać czas by w spokoju coś skleić. A sami wiemy z doświadczenia, że najlepiej pracuje się w momencie, gdy wkoło nas siedzą osoby z tą samą pasją. Modelarstwo nie może się zamykać tylko na nasze mieszkania - gdzieś tą pasję trzeba rozwijać. Niech więc ta właśnie okazja będzie ku temu wykorzystana .

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu - można przyjść do naszego sklepu, lub wypisać pytania/opinie w tym temacie:

 

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Czy młodsze dzieci także mogą uczestniczyć w tych warsztatach?
Na naszych spotkaniach mamy uczestników w wieku lat 11+. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby młodsi także wzięli udział w warsztatach, trzeba jedynie pamiętać że nasi pracownicy nie mogą wziąć odpowiedzialności prawnej za dziecko, więc na pierwsze zajęcia polecamy przyjść z dzieckiem i zostać na ok. godzinę razem z nim pracując. Dopiero jak spróbujemy możemy stwierdzić, czy będzie z nas niedługo modelarz :)

Czy dla starszych też się coś znajdzie?
Oczywiście! Z naszej strony staramy się zachęcić młodzież do naszego hobby, ale to doświadczeni modelarze mogą ich najwięcej nauczyć. Więc nie bójcie się przybyć ze względu na wiek. Co więcej, swoim doświadczeniem możecie wesprzeć innych, sami mając wciąż czas na składanie modelu.

Chciałbym przyjść na zajęcia, ale chwilowo nie mam jeszcze narzędzi i farb, czy można będzie ich użyczyć?
Nasze narzędzia warsztatowe są dostępne dla uczestników. Farbek użyczamy początkującym, stosując zasad: na każde kolejne zajęcia farbek trzeba mieć już więcej swoich. Ale nikogo nie zostawimy bez możliwości pracy, o to się nie martwcie!


------------------------------------------- REGULAMIN WARSZTATÓW - KLIKNIJ BY ROZWINĄĆ ----------------------------------------

REGULAMIN WARSZTATÓW MODELARSKICH DLA DZIECI ORGANIZOWANYCH PRZEZ SEKCJĘ MODELARSKĄ "BIELSKA STREFA MODELARSKA" przy stowarzyszeniu SFERA ROZWOJU CZŁOWIEKA
Regulamin obowiązuje od dnia 1 stycznia 2017r.

 1. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie „Sfera Rozwoju Człowieka”.
 2. Prowadzącymi zajęcia są pracownicy sklepu Centrum Hobbystyczne Strefa oraz członkowie sekcji modelarskiej Bielska Strefa Modelarska przy stowarzyszeniu „Sfera Rozwoju Człowieka”.
 3. Miejscem organizacji warsztatów jest siedziba sklepu Centrum Hobbystyczne Strefa – Bielsko-Biała, ul. Gazownicza 21A.
 4. Warsztaty modelarskie są darmowe.
 5. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 10 lat. Dzieci w wieku poniżej 10 roku życia mogą uczestniczyć w warsztatach wyłącznie pod stałą opieką rodzica / prawnego opiekuna.
 6. Prowadzący zajęcia warsztatowe nie odpowiadają za samowolne oddalanie się uczestników zajęć z miejsca prowadzenia warsztatów.
 7. Warsztaty przeznaczone są tylko dla uczestników indywidualnych.
 8. Warsztaty odbywają się przez cały rok kalendarzowy, regularnie w każdy piątek, w dwóch grupach 4 – 8 osób, od godziny 15:00 do 16:30 i od 16:30 do 18:00 (z wyjątkiem świąt oraz dni wolnych od pracy), nieregularnie w soboty po wcześniejszym powiadomieniu uczestników. Zajęcia sobotnie są zajęciami otwartymi. Liczba miejsc na warsztatach piątkowych jest ograniczona, o ewentualnych zmianach będziemy informować telefonicznie. Harmonogram warsztatów jest dostępny na stronie internetowej: www.strefa-gry.pl
 9. Do udziału w zajęciach modelarskich wymagane jest od uczestników posiadanie podstawowych narzędzi modelarskich, kleju, farb (w przypadku nie posiadania wyżej wymienionych można skorzystać z narzędzi i chemii modelarskiej udostępnionych przez prowadzących warsztaty).
 10. Dla dzieci, które przyszły na warsztaty po raz pierwszy prowadzący warsztaty udostępniają figurkę do gry bitewnej, narzędzia oraz chemię modelarską.
 11. Warunki uczestnictwa w warsztatach modelarskich:
  • wypełniona, podpisana i dostarczona zgoda rodziców / opiekunów prawnych dla każdego uczestnika warsztatów (na formularzu zgody wymagana jest zgoda rodziców / opiekunów prawnych na udzielenie pierwszej pomocy oraz wezwanie ratowników medycznych w uzasadnionych przypadkach);
  • zaznajomienie się z regulaminem warsztatów;
  • określenie w jakich godzinach (w której grupie) dziecko będzie uczestniczyło w warsztatach;
 12. Po zakończeniu zajęć dzieci są odbierane przez rodziców / opiekunów prawnych. W przypadku samodzielnego powrotu dziecka wymagana jest osobna, pisemna zgoda rodziców / opiekunów prawnych.
 13. Ze względu na używanie narzędzi ostrych wymagane jest zdyscyplinowane zachowanie uczestników warsztatów. W rażącym zaniechaniu wykonywania poleceń prowadzących warsztaty dziecko może zostać wykluczone z warsztatów.
 14. Uczestnicy warsztatów mogą brać udział jako wolontariusze w imprezach organizowanych przez stowarzyszenie Sfera Rozwoju Człowieka, za uczestnictwo w wolontariacie wystawiane jest stosowne zaświadczenie.
 15. W ramach zajęć modelarskich organizowane są przynajmniej dwa razy do roku konkursy modelarskie, w których biorą udział uczestnicy warsztatów oraz zewnętrzni uczestnicy za zgodą organizatorów warsztatów.
 16. Rodzice / opiekunowie prawni dzieci wyrażają zgodę na wykorzystywanie wizerunku dziecka w celach promocyjnych przez Bielską Strefę Modelarską działającą przy stowarzyszeniu Sfera Rozwoju Człowieka oraz przez sklep Centrum Hobbystyczne „Strefa”.

Telefony kontaktowe do prowadzących zajęcia warsztatowe:
Centrum Hobbystyczne „Strefa” - Wojciech Borecki: 513493529
Józef Socha – 513147491

 

 

ZAPRASZAMY !!!


Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0