Turniej "Piaskownica" - 40 Power Points

    

Warhammer 40.000
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Szczegóły wpisu

Turniej figurkowej gry kolekcjonerskiej Warhammer 40.000 - typu "Piaskownica"


Data: 4 listopada 2017 (sobota)
Miejsce: Centrum Hobbystycze "Strefa", Bielsko-Biała, ul. Gazownicza 21A
Rejestracja na miejscu: g. 10:00 - 10:30
Godzina startu gier: 10:30
Planowane zakończenie: ok g. 16:00
Format: Rozgrywka 1v1, 40 Power Points - 1 Detachment
Klasa turnieju: Matched Play
Wpisowe: 10 zł
Rundy:
 * 3 rundy w systemie szwajcarskim

Centrum Hobbystyczne "Strefa" zaprasza na specjalny turniej, tzw. Piaskownicę. To rozgrywki otwarte dla wszystkich, ale z nastawieniem na nowych graczy. Dzięki malej wartości punktowej, uproszczonemu systemowi punktów, a także w pełni losowymi nagrodami, ten turniej jest bardzo dobry na początek zabawy z grą bitewną Warhammer 40.000. Oczywiście zapraszamy także zaawansowanych graczy - na takie punkty też warto pograć dla rozgrzewki, no i trzeba wesprzeć młodszych stażem graczy :)

Podczas tych rozgrywek będzie także okazja do nauki gry - zapraszamy chętnych!


 

Zasady przygotowania armii na czas rozgrywek:

 • Przygotowując armię na ten turniej prosimy o zastosowanie się do poniższych zasad:
  • Wybieramy jeden Oddział (Detachment), których układ wykorzystamy do utworzenia armii.
  • Do tego oddziału wybieramy Jednostki (Units), tak by ich Role na polu bitwy (Battlefield Role) były zgodne z możliwymi rolami w danym oddziale.
  • Pamiętamy o ważnej zasadzie: każda jednostka w naszej armii musi mieć jedno wspólne słowo kluczowe frakcji (Faction Keywords) z pozostałymi jednostkami.
  • Wybieramy jeden model, który będzie pełnił rolę Głównodowodzącego (Warlord).
  • Jeśli wybrany model ma słowo kluczowe Character, wówczas możemy mu na czas całego turnieju wybrać jedną Cechę Głównodowodzącego (Warlord Trait). Tę cechę zapisujemy w rozpisce. Opcjonalnie możemy zaznaczyć w rozpisce, że nasz Głównodowodzący nie będzie miał stałej cechy - wówczas przed rozpoczęciem każdej z bitew na turnieju będziesz losował dla niego jedną cechę na czas danej bitwy, zgodnie z tabelą na stronie 186 podręcznika głównego.
  • Nasze wybrane Jednostki wypisujemy na rozpisce, grupując je zgodnie z Oddziałami pod jakie należą. Można skorzystać z gotowego szablonu: http://strefa-gry.pl/files/file/3-warhammer-40000-rospiska-armii/
  • Wypisując rozpiskę musimy obowiązkowo podać punkty każdej naszej jednostki, wliczając w to wszystkie dokupione modele i modyfikacje.
  • Na tym turnieju podsumowaniem naszych jednostek w armii będą punkty Power Points. Uprości to nam budowę armii i przyśpieszy rozgrywkę, a na turniej tej klasy jest to bardzo dobra forma. Suma punktów wszystkich naszych jednostek nie może przekroczyć limitu punktowego na ten turniej - czyli 40 Power Points pkt. Jeśli tak jest, to mamy gotową armię na turniej!
  • UWAGA! Ze względu na wykorzystywanie systemu Power Points, a tym samym swobodnej możliwości ekwipowania jednostek, na tym turnieju wymagany jest bezwzględny WYSWIG - czyli wasze jednostki będą posiadać podczas rozgrywek dokładnie takie uzbrojenie, jakie mają figurki!
  • Pomoc w przygotowaniu rozpiski dostępna na miejscu - jeśli nie wiesz jak przygotować rozpiskę, to zabierz ze sobą wszystkie modele jakie chciałbyś wykorzystać w grze na tym turnieju i przyjdź do sklepu w okolicach g. 10:00 przed rozpoczęciem turnieju, poproś o pomoc organizatora, a ten z pomocą innych graczy pomoże ci przygotować się do rozgrywek :)

Zasady gry

 • Podczas tego turnieju wszystkie rozgrywki prowadzone będą zgodnie z aktualnymi zasadami gry Warhammer 40.000 opisanymi w podręczniku głównym 8 Edycji, z następującymi wyjątkami:
  • Zasada Objective Secured: modele należące do jednostki typu Infantry będące w zasięgu znacznika celu misji (Objective) kontrolują go niezależnie od tego, czy mają więcej czy mniej modeli, niż jednostki przeciwnika także będące w zasięgu tego znacznika celu. W przypadku gdy obaj gracze posiadają jednostki typu Infantry i/lub jednostki z zasadą Defenders of Humanity będące w zasięgu tego samego znacznika celu, ich zasady Objective Secured znoszą się wzajemnie i należy zastosować podstawowe zasady kontrolowania celów.
  • Jednostki należące do kategorii Flyer nie mogą kontrolować znaczników celów podczas misji.
 • Wszystkie elementy terenów rozłożone na polu bitwy podlegają zasadom opisanym w podręczniku głównym, bez żadnych modyfikacji. Gracze nie mogą przestawiać elementów terenów, w tym drzewek z wyznaczonych miejsc w obrębie lasków - blokują one ruch dla większych jednostek, jak np. pojazdy, zajmując dokładnie taką pozycję, jaką wskazuje podstawka.


Przebieg turnieju:

 • Mecze rozgrywane są w rundach, systemem szwajcarskim. W pierwszej rundzie pary graczy są losowane, w dalszych rundach są ustawiane tak, by gracze z podobną liczbą zdobytych punktów grali ze sobą. Nadrzędną zasadą jest, że podczas turnieju żadne pary graczy nie będą się powtarzać w kolejnych rundach.
 • Wszystkie gry będą rozgrywane na stołach bitewnych o wymiarach 48" x 72". Teren na stołach będzie rozstawiony przez organizatora.
 • Wszystkie rozgrywki będą prowadzone na zasadach Matched Play, opisanych w podręczniku głównym na stronach 212-235.
 • Na tym turnieju zostaną rozegrane 3 scenariusze, zostaną przedstawione w dniach 30-31 października.
 • Uwaga! Niektóre scenariusze wykorzystają karty celów - Tactical Objectives - zalecane jest, aby każdy gracz posiadał talię kart celów podczas turnieju!
 • Czas na jedną rundę to 105 minut.
 • W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.


Punktacja turniejowa:

Podstawowe punkty na turnieju będzie można zdobyć wygrywając poszczególne bitwy. Punkty Turniejowe będą przydzielane następująco:

 • Druzgocące zwycięstwo / Major Victory - 10 punktów dla zwycięzcy i 0 punktów dla przegranego
 • Marginalne zwycięstwo / Minor Victory (tylko jeśli  scenariusz przewiduje takie zwycięstwo) - 7 punktów dla zwycięzcy i 2 punkty dla przegranego
 • Remis - po 3 punkty dla obu graczy

Na kartach turniejowych gracze będą także zapisywać łączną liczbę zdobytych punktów zwycięstwa (Victory points) w poszczególnych bitwach. Na koniec turnieju, gdy dwóch lub więcej graczy będzie miało tę samą liczbę Punktów Turniejowych to o kolejności miejsc w klasyfikacji końcowej będzie decydować suma zdobytych punktów zwycięstwa we wszystkich meczach.

W przypadku nieparzystej liczby graczy biorących udział w danej rundzie, jeden gracz otrzyma tzw. Bye, czyli automatycznie wygrana grę. Otrzyma on 10 Punktów Turniejowych, przy jednoczesnym wpisaniu na kartę 0 punktów zwycięstwa (Victory points) za tę rundę. W pierwszej rundzie turnieju gracz, który otrzyma Bye, będzie wyłoniony w drodze losowania. W dalszych rundach Bye otrzymuje jeden z graczy mających aktualnie najmniej Punktów Turniejowych.

Dodatkowo, jak już przystało na turniejach w Strefie Gry, premiujemy dobre i hobbystyczne podejście do rozgrywek. Podczas tego turnieju będzie można zdobyć dodatkowe punkty, w tzw. klasyfikacji hobbystycznej. Te punkty będą zsumowane z Punktami Zwycięstwa na koniec turnieju w celu ustalenia końcowej kwalifikacji.

Punktacja Hobbystyczna:

 • Na turniejach klasy "Piaskownica" nie prowadzimy dodatkowej punktacji hobbystycznej.


Nagrody:

 • Każdy uczestnik turnieju otrzyma nowo-edycyjną miarkę calową, z logiem Ultramarines, oraz zestaw znaczników.
 • Wśród wszystkich uczestników turnieju będziemy rozlosowywać bony rabatowe i/lub farbki Citadel, oraz inne gadżety z gry Warhammer 40.000. Liczba i wartość tych nagród będzie zależna od frekwencji (łączna wartość nagród na turnieju będzie odpowiadać łącznemu wpisowemu od uczestników).

 

 

 

ZAPRASZAMY !!!


Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się