Madara

Moderatorzy
 • Postów

  130
 • Dołączył

 • Ostatnio


1 obserwującyO Madara

 • Ranga
  Moderator
 • Urodziny 01/26/1991

Profile Information

 • P?e? M??czyzna
 • Lokacja Crab Clan

Ostatnio na profilu byli


1,355 wyświetleń profilu

Aktywność Madara

 1. Madara dodał post w temacie EDH na START   

  Ogólnie to Rafiq na infect efektach jest bardzo ok. Przewagą nad Urilem jest niebieski w decku, daje Ci to możliwość duuuuużego drawu i kontr. Jednak jeżeli grasz niebieskim będziesz szybszym targetem niż grając naya ().
  Zaletą Urila jest synergia z ench i hexproof co już jest upierdliwe bo point removal go nie rusza:)
  Z racji początkującego gracza i bezpieczeństwa poszedłbym w Urila bo jest dobrym voltronem i ma możliwość rozbudowy dodatkowo o token efekty.
  Typowe karcioszki do rampy:
  CultivateKodama's Reach Skyshroud ClaimExplosive VegetationSakura-Tribe ElderRampant GrowthPrimal GrowthGrowth SpasmWood ElvesHarrow Solemn SimulacrumMwonvuli Acid-MossWbrew pozorom zielony ma tego od groma a nawet znajdziesz kwiatki w kolorach albo  
 2. Madara dodał temat w Magic: The Gathering   

  [Event] Luźne Pogrywanie- EDH (Commander) 21.05.2016
  Luźne Pogrywanie - Commander
  Godzina startu: 17:30
  Zakończenie: do ostatniej pary;p
  Format: Commander
  Ranga eventu: Regular - poziom towarzyski
  Wpisowe: 5 zł (w przypadku rozgrywania turnieju 12 zł)
  Przebieg wydarzenia:
  Mamy możliwość to gramy! Dzięki życzliwości sklepu i pracowników jest możliwość pogrania dłużej w EDH i testowania swoich decków.
  Jeżeli gracze wyrażą chęci jest możliwość zorganizowania turnieju, w innym wypadku po prostu gramy funowo. Podczas eventu oferujemy pomoc w składaniu i testowaniu swoich talii:)

   ZAPRASZAMY !!!
  • 0 odpowiedzi
  • 238 wyświetleń
 3. Madara dodał temat w Magic: The Gathering   

  [Event] FNM - EDH (Commander) 19.05.2016
  Turniej Friday Night Magic - Commander
  Godzina startu: 17:30
  Zakończenie: ok. g. 21:00
  Format: Commander
  Ranga turnieju: Regular - poziom towarzyski
  Wpisowe: 8 zł
  Przebieg turnieju:
  Commander to format rozgrywek wieloosobowych - multiplayer. Możliwość udziału w turnieju ma każdy gracz, który posiada zgodnie z formatem Commander talię do gry, z kartami legalnymi w tym formacie rozgrywek. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na czym polega format rozgrywek Commander - zapraszamy do odwiedzin sklepu, szczególnie we wtorki, gdy spotykają się na grach miłośnicy właśnie tego formatu.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej trzech osób. Jest to turniej rozgrywany jako Casual - czyli luźna rozgrywka nastawiona na zabawę z gry.Podczas turnieju rozgrywamy  dwie rundy. Na pierwszą rundę gracze będą przydzieleni losowo do stolików po trzy lub cztery osoby, jeśli tylko to będzie możliwe. Na następne rundy gracze będą przydzielani do stolików zgodnie z zajętymi miejscami w grach z pierwszej rundy. Czas na jedną rundę gry wynosi maksymalnie1 godzinę. W przypadku gdy w turnieju weźmie udział czterech lub pięciu graczy, wówczas obie rundy rozgrywane są w takim samym składzie, przy jednym stoliku.W przypadku gdy w turnieju weźmie udział trzech graczy rozgrywana jest tylko jedna runda, z czasem gry 2 godziny.Zakończenie turnieju planowane jest ok. g. 20:50W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  W puli nagród znajdą się boostery Magic: The Gathering. Za każdych dwóch uczestników turnieju do puli wpada jeden booster. Boostery będą po zakończeniu draftowane przez uczestników począwszy od pierwszego miejsca.Dodatkowo, pod koniec każdego trzymiesięcznego sezonu achivementowego, gracze którzy ukończyli jako pierwsi lokalne osiągnięcia otrzymują po boosterze jako specjalną nagrodę.Na piątkowych turniejach Friday Night Magic dodatkowymi nagrodami są karty promo przygotowane przez wydawcę gry. Na turniej FNM Commander przygotowane mamy trzy karty, które rozdzielamy następująco: - wszystkie karty są rozlosowywane wśród wszystkich uczestników turnieju.Warunkiem koniecznym do uzyskania nagród w tym turnieju jest rozegranie więcej niż połowy rund tj. w przypadku dwóch rund trzeba rozegrać obie.Za rundę nierozegraną uważa się taką rundę w której: - gracz nie podejmie gry tj. podda się bez gry,  - podda się w czasie krótszym niż 1/2 czasu przewidzianego na rundę,   - w każdym przypadku jeżeli tak zadecyduje sędzia turnieju. 
   
  ZAPRASZAMY !!!
  • 0 odpowiedzi
  • 284 wyświetleń
 4. Madara dodał post w temacie EDH na START   

  W nawiązaniu do Twoich wymagań wygrzebałem takie możliwości:
   
  Aurelia, the Warleader
  Brimaz, King of Oreskos
  Daxos of Meletis
  Jazal Goldmane
  Rafiq of the Many
   Uril, the Miststalker
   
  Wszystkie opcje są typowo voltron deckami ale każdy z nich może iść dodatkowo różnych kierunkach.
  Uril wydaje mi się ciekawy i dość tani. Ładujesz jakieś fajne ench. masz zielony więc rampa, biały od dopałek i el. kontroli i czerwony po palenie.
  Im więcej kolorów tym droższy mana base ale i jednocześnie szybsza akceleracja. Aurelia najszybciej wyskoczy 4-6 tury przy mana rockach gdzie Rafiq albo Uril uderzą o stół w okolicach 2-5. Rafiqa ostatnio widziałem na stworach z infect i był całkiem fajnie złożony.
 5. Madara dodał temat w Magic: The Gathering   

  Podział Generałów (Tier 1-5)
  Wielu graczy zaczynających przygodę z EDH staje przed problemem wyboru generała. W celu ułatwienia podjęcia tej decyzji zamieszczam poniżej listę Commanderów ze względu na powszechny Tier (ogólnie mówiąc poziom).
  Tier 1 - Grasz generałem na widok którego przeciwnicy zapominają lub nie liczą się z Twoimi umiejętnościami, co tam masz w talii i kierują wszystko w Ciebie, namawiając przy tym innych graczy. Jednym słowy grasz jako Archenemy.
  Tier 2 - dobry w multi i uczciwy przy tym
  Tier 3 - ciekawy, może zaskoczyć
  Tier 4 - nic dobrego z tego nie wyjdzie;p
  Tier 5 - jakby Forest był legalnym generałem to byłby lepszy wybór;p
  • 0 odpowiedzi
  • 243 wyświetleń
 6. Madara dodał post w temacie EDH na START   

  Zasadnicze pytanie czym chcesz grać:)? Jakie kolory, ew. jaki styl gry preferujesz i jaki masz limit kasowy:)
  Można kupić podstawkę od WotC i coś dołożyć albo od zera coś złożyć. Tylko musisz najpierw odpowiedzieć sobie na w.w. pytanie:)
 7. Madara dodał post w temacie Zapytaj o zasady   

  Bardzo ciekawie rozpisany problem:) faktycznie są czasem sytuacje że większość ma problem z ogarnięciem triggerów i stosu:)
  Tutaj dla rozrywki wrzucam zagadkę jaką zadaliśmy kiedyś sędziemu podczas PTQ i jakoś stała się naszym sztandarowym hasłem jeżeli chodzi o synergie
  Na stole mamy:
  Momir Vig, Simic Visionary:

  I castujemy Maelstrom Wanderer:

  Pytanie do sędziego: "I co dalej takie cuda mogą się wydarzyć?"
 8. Madara dodał post w temacie [Deck Tech] Combo Corner   

  Aż tak nie przesadzajmy że w meta mamy same comba:) jest to jakaś droga do wygranej ale po paru grach jak ktoś wyczai że tylko się kręcisz na paru kartonikach to z miejsca ludzie Cię będą lockować albo dostaniesz kontre na klatę:)
 9. Madara dodał temat w Magic: The Gathering   

  [Deck Tech] Combo Corner
  W tym temacie zamieszczane będą comba i w synergie jakie mogą być zastosowane w EDH:
    COLORLESS
    WHITE  
    BLUE  
    BLACK 
    RED 
    GREEN 
    AZORIUS
    DIMIR 
    RAKDOS 
    GRUUL 
    SELESNYA 
    ORZHOV 
    IZZET 
    GOLGARI 
    BOROS 
    SIMIC 
     ESPER 
     GRIXIS 
     JUND 
     NAYA 
     BANT 
     MARDU 
     TEMUR 
     ABZAN 
     JESKAI 
     SULTAI
       ALL COLORS
   
   
  • 3 odpowiedzi
  • 468 wyświetleń
 10. Madara dodał temat w Magic: The Gathering   

  [Event] EDH (Commander) Turniej Podstawek 12.03.2016
  Format: Commander
  Ranga turnieju: Regular - poziom towarzyski
  Wpisowe: 8 zł
   
       Jest to pierwszy turniej z cyklu "czystego EDH" gdzie gracze grają tylko i wyłącznie podstawowymi taliami z dowolnego zestawu Commander. Są to oficjalnie wydane talie, które są świetnym początkiem na swój pierwszy deck. Gramy taliami "prosto z pudełka" dzięki czemu wszyscy mają podobne szanse, mimo gry różnymi zestawami. Turniej jest w sam raz dla początkujących graczy, ale także dla zaawansowanych, tęskniących za swoimi początkami. Docelowo turniej będzie odbywał się raz w miesiącu.
  Przebieg turnieju:
  Commander to format rozgrywek wieloosobowych - multiplayer. Możliwość udziału w turnieju ma każdy gracz, który posiada zgodnie z formatem Commander talię do gry, z kartami legalnymi w tym formacie rozgrywek. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na czym polega format rozgrywek Commander - zapraszamy do odwiedzin sklepu, szczególnie w poniedziałki, gdy spotykają się na grach miłośnicy właśnie tego formatu.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej trzech osób. Jest to turniej rozgrywany jako Casual - czyli luźna rozgrywka nastawiona na zabawę z gry.Podczas turnieju rozgrywamy zwykle dwie rundy. Na pierwszą rundę gracze będą przydzieleni losowo do stolików po trzy lub cztery osoby, jeśli tylko to będzie możliwe. Na drugą rundę gracze będą przydzielani do stolików zgodnie z zajętymi miejscami w grach z pierwszej rundy. Czas na jedną rundę gry wynosi maksymalnie 2 godziny. Czas gry danego stolika zależy od liczby grających przy nim osób na zasadzie: 30 minut na gracza. Tak więc dla stolika z trzema graczami czas ten wynosi 90 minut, a dla stolika z czterema graczami 120 minut.W przypadku gdy w turnieju weźmie udział czterech lub pięciu graczy, wówczas obie rundy rozgrywane są w takim samym składzie, przy jednym stoliku.W przypadku gdy w turnieju weźmie udział trzech graczy rozgrywana jest tylko jedna runda, z czasem gry 2 godziny.Zakończenie turnieju planowane jest ok. g. 20:30W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  W puli nagród znajdą się boostery Magic: The Gathering. Za każdych dwóch uczestników turnieju do puli wpada jeden booster. Boostery będą po zakończeniu draftowane przez uczestników począwszy od pierwszego miejsca.Warunkiem koniecznym do uzyskania nagród w tym turnieju jest rozegranie więcej niż połowy rund tj. w przypadku dwóch rund trzeba rozegrać obie.Za rundę nierozegraną uważa się taką rundę w której: - gracz nie podejmie gry tj. podda się bez gry,  - podda się w czasie krótszym niż 1/2 czasu przewidzianego na rundę,   - w każdym przypadku jeżeli tak zadecyduje sędzia turnieju. 
  Legalne talie którymi można rozegrać turniej:
  Commander (2011)Heavenly Inferno () Mirror Mastery () Counterpunch () Political Puppets () Devour for Power () Commander 2013Evasive Maneuvers () Eternal Bargain () Mind Seize () Power Hungry () Nature of the Beast () Commander 2014Forged in Stone () Peer Through Time () Sworn to Darkness () Built from Scratch () Guided by Nature () Commander 2015Call the Spirits () Seize Control () Plunder the Graves ()Wade into Battle () Swell the Host ()
  • 3 odpowiedzi
  • 537 wyświetleń
 11. Madara dodał temat w Magic: The Gathering   

  [Deck Tech] Lista Generałów do EDH
   COLORLESS 
   
    WHITE  
   
   
    BLUE  
   
    BLACK 
   
   
    RED 
    GREEN 
   
   
    AZORIUS 
    DIMIR 
    RAKDOS 
    GRUUL 
    SELESNYA 
    ORZHOV 
    IZZET 
    GOLGARI 
    BOROS 
    SIMIC 
     ESPER 
     GRIXIS 
     JUND 
     NAYA 
     BANT 
     MARDU 
     TEMUR 
     ABZAN 
     JESKAI 
     SULTAI
       ALL COLORS
   
   
   
  • 0 odpowiedzi
  • 455 wyświetleń
 12. Madara dodał temat w Magic: The Gathering   

  [Rules] EDH Multiplayer Banlist
  Oto lista nielegalnych kart do gry w EDH / Commander jaką stosujemy podczas turniejów jak i luźnych gier w SG:
  Ancestral RecallBalanceBiorhythmBlack LotusBraids, Cabal MinionCoalition VictoryChannelEmrakul, the Aeons TornErayo, Soratami AscendantFastbondGifts UngivenGriselbrandKarakasLibrary of AlexandriaLimited ResourcesMox Sapphire, Ruby, Pearl, Emerald and JetPainter's ServantPanoptic MirrorPrimeval TitanProphet of KruphixProtean HulkRecurring NightmareRofellos, Llanowar EmissarySway of the StarsSundering TitanSylvan PrimordialTime VaultTime WalkTinkerTolarian AcademyTrade SecretsUpheavalWorldfireYawgmoth's Bargain 
  Lista aktualna na dzień: 01.03.2016
  • 0 odpowiedzi
  • 288 wyświetleń
 13. Madara dodał temat w Magic: The Gathering   

  [Turniej specjalny] Intro Pack Wars
  Turniej specjalny - Intro Pack Wars
  Data: 23 stycznia 2016 (sobota)
  Godzina startu: 12:00
  Zakończenie: ok. g. 16:00
  Format: Casual Limited
  Ranga turnieju: Regular - poziom towarzyski
  Wpisowe: 35 zł (zależne od liczby graczy, liczba miejsc ograniczona)
  Chcąc pokazać zarówno nowym graczom, jak i tym aktywnie grającym, w jaki sposób można bawić się grą Magic: The Gathering, startujemy z Turniejem Specjalnym. Naszym zamiarem jest organizowanie wydarzeń specjalnych raz na miesiąc, ale wszystko zależy od graczy! Co tym razem? Tym razem będziemy bawili się intro packami, są to zestawy gotowych talii wraz z 2 boosterami z ich dodatku (spis talii poniżej). Na początku wybieramy kolejność w jakiej gracze wybierają swoje talie, później każdy z nich dostaje swoją paczkę, z boosterów w środku możemy dołożyć karty do swojej talii. Tym razem gracze mają możliwość wyboru kolorów którymi zamierzają zagrać  
  Oto czym gramy tym razem: 
  Golgari Growth
  Fates Foreseen
  Rakdos Revelery
  Elightened Mastery
  Azorious Authority
  Forged in Battle
  Mortals of Myth
  Azurious Advance
  Selesnya Surge
  Izzet Ingenuity
  Gruul Siege
  Boros Battalion
  Jeskai Monks
  Hit the Ground Running
  Manipulative Monstosities
  Gifts of the Gods
  Death's Beginning
  Inspiration-Struck
  Forged in Battle
   
  Przebieg turnieju:
  Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej trzech osób. Jest to turniej rozgrywany jako Casual - czyli luźna rozgrywka nastawiona na zabawę z gry.Podczas turnieju rozgrywamy zwykle trzy rundy. Na pierwszą rundę gracze będą przydzieleni losowo do stolików po dwie osoby. Na drugą rundę gracze będą przydzielani do stolików zgodnie z zajętymi miejscami w grach z pierwszej rundy. Zakończenie turnieju planowane jest ok. g. 15:00W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Promki, promki, i jeszcze raz promkiDraft boosterów, które i ile zależy od liczby uczestników
  • 0 odpowiedzi
  • 311 wyświetleń
 14. Madara dodał temat w Pozostałe kolekcjonerskie gry karciane   

  [News] The Currency of War
  The Currency of War jest dodatkiem dedykowanym dla pocz?tkuj?cych graczy w L5R, jest to podobny zestaw do A Matter of Honor jednak tym razem w zestawie znajduj? si? dwa kompletne decki klan
  • 0 odpowiedzi
  • 351 wyświetleń
 15. Madara dodał temat w Pozostałe kolekcjonerskie gry karciane   

  [News] Twenty Festivals Starter Deck PDF
  Poni?ej zamieszczam spisy deck
  • 0 odpowiedzi
  • 615 wyświetleń