Strefa Gry

Administrator
 • Postów

  4,047
 • Dołączył

 • Ostatnio


Wszystko napisane przez Strefa Gry

 1. Strefa Gry dodał wydarzenie w Star Wars: Imperial Assault   

  Imperial Assault - Spotkanie z pogrywaniem + nauka zasad

  Do

  KOSMICZNA GRA FIGURKOWA OSADZONA W ŚWIECIE GWIEZDNYCH WOJEN
  STAR WARS: IMPERIUM ATAKUJE
  SPOTKANIE DLA GRACZY + NAUKA ZASAD GRY

  Godziny: 17:00 - 20:00
  Zapraszamy wszystkich chętnych do poznania gry figurkowej osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen - Imperium Atakuje!
  Jeśli chcecie poznać grę, wystarczy przyjść do naszego sklepu, zostać ok. godziny - tyle czasu nam potrzeba byście mogli rozegrać swoją pierwszą grę.
  Jeśli nie macie jeszcze figurek - nie przejmujcie się! Osoba prowadząca zajęcia będzie miała przygotowane kilka zestawów, i chętni będa mogli z nich skorzystać.
  Zapraszamy także w ten dzień graczy Star Wars: Imperial Assault to przybycia i umówienia się na rozgrywki!

  Na spotkania przy tej grze możecie także umawiać się korzystając z lokalnej grupy na Facebook'u:  https://www.facebook.com/groups/444010205977871/
   
   

 2. Strefa Gry dodał wydarzenie w Magic: The Gathering   

  MTG FNM#3 Booster Draft Iconic Masters

  Do

  Turniej kolekcjonerskiej gry karcianej Magic: The Gathering - Booster Draft z dodatku "Iconic Masters"
  Rejestracja na miejscu: g. 17:00 - 18:00
  Godzina startu: 18:00
  Zakończenie: ok. g. 21:30
  Format: Booster Draft
  Ranga turnieju: Regular - poziom towarzyski
  Wpisowe: 140 zł (obejmuje zestaw + nagrody)
  Zestaw: 3x booster Iconic Masters + 1x booster do nagród
  Przebieg turnieju:
  W turnieju może wziąć udział każdy - są to rozgrywki typu "limited", co oznacza, że nie przynosimy własnych talii, ale korzystamy z kart wydraftwanych z boosterów, które otrzymujemy na starcie jako zestaw.To jest draft rozgrywany jako "klasyczny" - co wydraftujecie to będzie wasze, a nagrodami będą karty z boosterów otwieranych po zakończeniu turnieju.Mecze rozgrywane są w rundach, których liczba zależy od liczby uczestników turnieju (zwykle gramy trzy rundy).Rundy rozgrywane są w systemie szwajcarskim, więc każdy uczestnik gra do zakończenia turnieju (nie ma zasady: kto przegra odpada). Przewidziany czas na jedną rundę gry to 50 minut.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej ośmiu osób. Opcjonalnie turniej może być rozegrany już przy udziale czterech graczy za zgodą wszystkich uczestników, wówczas rozegrane mecze nie wliczają się do punktów rankingowych w klasyfikacji prowadzonej przez wydawcę gry na stronie http://planeswalkerpoints.com. W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Po zakończeniu rozgrywek są otwierane dodatkowe boostery, z których gracze wybierają karty zgodnie z kolejnością zajętych miejsc w turnieju. Do puli nagród wpada jeden booster za każdego gracza biorącego udział w turnieju. 
   
  ZAPRASZAMY !!!
 3. Strefa Gry dodał wydarzenie w X-Wing   

  X-Wing Turniej Świąteczny 100 pkt z zestawem Q4 2017

  Do

  Turniej gry X-Wing - "świąteczny" z zestawem turniejowym Q3 2017 + T-Shirt
  Data: 2 grudnia 2017 (sobota)
  Godziny zapisów: 10:00 - 11:00
  Godzina startu gier: 11:00
  Ranga turnieju: Casual - poziom towarzyski
  Format: Rozgrywka 1v1 - Walki myśliwców, 100 pkt
  Dopuszczone dodatki: wszystkie zestawy, które ukażą się do dnia turnieju
  Wpisowe: 20 zł
  Rundy: Rundy w systemie szwajcarskim w liczbie zależnej od liczby graczy, bez finałów
  Informacje podstawowe:
  Strefa Gry wraz ze stałą ekipą graczy figurkowej gry bitewnej X-Wing zaprasza na kolejny turniej! 
  To turniej z serii "świątecznych" - organizowanych przez nasz sklep w grudniu, we wszystkich prowadzonych przez nas grach.
  Jako "świąteczny" ten turniej będzie miał dodatkowe nagrody, w tym koszulkę z grafiką Star Wars dla zwycięzcy W tym turnieju w puli nagród znajdzie się Game Kit - czyli zestaw nagród w postaci kart promocyjnych, akrylowych gadżetów i innych akcesoriów.Turniej jest prowadzony zgodnie z oficjalnymi zasadami rozgrywek turniejowych, których aktualną wersję można znaleźć na stronie wydawcy: https://www.fantasyflightgames.com/en/products/x-wing/
   Przebieg turnieju:
  Możliwość udziału w turnieju ma każdy gracz, który posiada eskadrę z modelami dopuszczonymi do gry turniejowej.Mecze rozgrywane są w rundach, których liczba zależy od liczby uczestników turnieju:
   ** 4-8 graczy - 3 rundy w systemie szwajcarskim,
   ** 9-16 graczy - 4 rundy w systemie szwajcarskim,
   ** 17 i więcej graczy - 5 rund w systemie szwajcarskim.Przewidziany czas na jedną rundę gry: 75 minut.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej czterech osób. W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Uczestnicy turnieju otrzymują za udział kartę promocyjną (kartą wydawaną za uczestnictwo z tego zestawu jest ...). Uwaga, w zestawie turniejowym znajduje się tylko 17 kart. W przypadku większej frekwencji decyduje kolejność zgłoszeń na turniej - w tym liczymy zgłoszenie udziału w sklepie, oraz na naszym profilu Facebook'owym.Zwycięzca turnieju otrzymuje T-Shirt oraz wybiera czy chce otrzymać specjalną kartę z tego zestawu (...) czy też zestaw akrylowych znaczników.Gracze, począwszy od drugiego miejsca, decydują kolejno o tym, czy jako nagrodę zabiorą specjalną kartę promocyjną, czy też zestaw arylowych znaczników. Gracze biorą nagrody w kolejności zajętych miejsc dopóki się nie skończą.Gdy w turnieju weźmie udział 8 lub mniej graczy, wówczas każdy otrzyma dodatkowo drugą kartę za udział (...).W momencie gry w turnieju weźmie udział 7 lub więcej graczy będą także rozlosowywane bony rabatowe do realizacji w naszym sklepie. Łączna wartość bonów będzie wynosić wielokrotność kwoty 20,00 zł, zwiększając się za każdego uczestnika powyżej szóstego gracza.W momencie gdy w turnieju weźmie udział 12 lub więcej graczy jeden z bonów będzie gwarantowany dla gracza, który zajmie pierwsze miejsce w turnieju.Warunkiem koniecznym do uzyskania nagród w tym turnieju jest rozegranie więcej niż połowy rund tj. w przypadku ilości rund 3 konieczne jest rozegrania 2 rund. W przypadku 4 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 5 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 6 rund konieczne jest rozegranie 4 rund.  7 rund konieczne rozegranie 4 rund itd. 
  Za rundę nierozegraną uważa się taką rundę w której:
  - gracz nie podejmie gry tj. podda się bez gry,
  - podda się w czasie krótszym niż 1/2 czasu przewidzianego na rundę,  
  - w każdym przypadku jeżeli tak zadecyduje sędzia turnieju. 
   
  T-SHIRT DLA ZWYCIĘZCY:

   
  ZAPRASZAMY !!!
  • 0 komentarzy
 4. Strefa Gry dodał wydarzenie w Legenda Pięciu Kręgów   

  L5R Turniej "Way of The Rings"

  Do

  Turniej gry karcianej Legenda Pięciu Kręgów - Way of The Rings
  Zapisy: g. 10:00 - 11:00
  Godzina startu: 11:00
  Zakończenie: ok. g. 16:00
  Format: Talie standardowe, rozgrywka 1 vs. 1
  Dopuszczone dodatki:
   - zestawy podstawowe
   - dodatki z pierwszego cyklu: Łzy Amaterasu, Za chwałę i Honor, W Zakazanym Mieście.
   * W turnieju dopuszczone są karty z dowolnej edycji językowej.
  Wpisowe: 20 zł
  Centrum Hobbystyczne "Strefa" zaprasza na kolejne rozgrywki turniejowe do Bielska-Białej! Wykorzystując karty i gadżety promocyjne z zestawu premierowego organizujemy trzeci event z serii, nazwany przez wydawcę "Way of The Rings". Zaproszenie kierujemy do każdego, kto jest już w stanie przygotować pełną talię do rozgrywek. 
  Nie wiesz jak przygotować swoją talię? Masz pytania odnośnie zasad? Przyjdź wcześniej, a organizator pomoże w tych kwestiach, byś mógł spokojnie wziąć udział w turnieju!
  Przebieg turnieju:
  Możliwość udziału w turnieju ma każdy gracz, który posiada talię do gry, z kartami legalnymi w formacie rozgrywek.Uwaga! Przygotowując talię na ten turniej należy zastosować się do aktualnego podziału ról klanowych, ustalonego na minionych Mistrzostwach Świata:Lion: Keeper FireCrane: Seeker of AirDragon: Seeker of FireScorpion: Seeker of VoidPhoenix: Keeper of WaterUnicorn: Keeper of VoidCrab: Keeper of EarthRozgrywki są prowadzone zgodnie z oficjalnymi dokumentami turniejowymi. Ich aktualne wersje znajdziecie na stronie wydawcy gry: https://www.fantasyflightgames.com/en/op/l5r-lcg/Mecze rozgrywane są w rundach, których liczba zależy od liczby uczestników turnieju:4-8 graczy - 3 rundy w systemie szwajcarskim9-24 graczy - 4 rundy w systemie szwajcarskim25 i więcej graczy - 5 rund w systemie szwajcarskimRundy rozgrywane są w systemie szwajcarskim, więc każdy uczestnik gra do zakończenia turnieju (nie ma zasady: kto przegra odpada). Przewidziany czas na jedną rundę gry to 65 minut.W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Wśród wszystkich osób, które zgłosiły swój udział w turnieju (zgłaszając się w sklepie, pisząc maila, post w wydarzeniu, lub wysyłając sms na numer sklepowy: 513493529) rozlosujemy 12 przypinek z logiem L5R.
  Jeśli w turnieju weźmie udział 12 lub mniej graczy, wówczas każdy otrzyma przypinkę.Dla najlepszych graczy z każdego klanu, zgodnie z klasyfikacją końcową, mamy także po jednej karcie promocyjnej Czempiona Klanowego. Jeśli jakiś klan nie będzie reprezentowany, wówczas pozostałe nam karty rozlosujemy.Gdy w turnieju weźmie udział 8 lub więcej graczy, wówczas w puli nagród znajdą się również bony do realizacji w naszym sklepie. Liczba i wartość bonów będzie zależna od końcowej frekwencji na turnieju.Warunkiem koniecznym do uzyskania nagród w tym turnieju jest rozegranie więcej niż połowy rund tj. w przypadku ilości rund 3 konieczne jest rozegrania 2 rund. W przypadku 4 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 5 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 6 rund konieczne jest rozegranie 4 rund.  7 rund konieczne rozegranie 4 rund itd. 
  Za rundę nierozegraną uważa się taką rundę w której:
   - gracz nie podejmie gry tj. podda się bez gry, 
   - podda się w czasie krótszym niż 1/2 czasu przewidzianego na rundę,   
  Promocyjne karty czempionów klanowych:

    
  ZAPRASZAMY !!!
   
  • 0 komentarzy
 5. Strefa Gry dodał wydarzenie w Spotkania z grami planszowymi   

  Warhammer 40.000: Podbój - Turniej o playmatę

  Do

  KOLEKCJONERSKA GRA KARCIANA
  WARHAMMER 40.000 - PODBÓJ
  TURNIEJ Z PROMKAMI I PLAYMATĄ!
   
   
  Data: 9 grudnia 2017 (sobota) - w ramach cyklicznej Nocy z Grami
  Rejestracja na miejscu: g. 16:00 - 17:00
  Godzina startu gier: 17:00
  Planowane zakończenie: ok. g. 30:30
  Ranga turnieju: Casual - poziom towarzyski
  Format: Rozgrywka 1v1
  Wpisowe: 15 zł
  Rundy: Rundy w systemie szwajcarskim w liczbie zależnej od liczby graczy, bez finałów
  Informacje podstawowe:
  Strefa Gry zaprasza na specjalny turniej kolekcjonerskiej gry karcianej Warhammer 40.000: Podbój. jest to turniej zorganizowany na życzenie lokalnych graczy, którzy wciąż posiadają talie do gry i chętnie zmierzą się u nas z innymi fanami tej gry. Jeśli więc masz karty do gry Warhammer 40.000: Podbój i chciałbyś rozegrać jeszcze kilka pojedynków, to bardzo gorąco zapraszamy - to jest turniej właśnie dla Ciebie!W tym turnieju w puli nagród znajdą się pozostałe nam jeszcze nagrody z oficjalnych  zestawów turniejowych wydanych przez twórcę gry. W tym dla zwycięzcy Playmata! 
  Przebieg turnieju:
  Mecze rozgrywane są w rundach, których liczba zależy od liczby uczestników turnieju: ** 4-8 graczy - 3 rundy w systemie szwajcarskim,
   ** 9 i więcej graczy - 4 rundy w systemie szwajcarskim.Przewidziany czas na jedną rundę gry: 50 minut.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej czterech osób. W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Uczestnicy turnieju otrzymują za udział dwie karty promocyjne (karty wydawane za uczestnictwo to Ratatatatata! i Berserker Khorna). Zwycięzca turnieju otrzymuje specjalną kartę promocyjną z tego zestawu oraz Playmatę z grafiką z gry Podbój.Gracze zajmujący miejsca od drugiego do ósmego kolejno będą wybierać po jednej z nagród: specjalną kartę promocyjną lub pudełko na talie z grafiką z gry Podbój - do ich wyczerpania.W momencie gry w turnieju weźmie udział 8 lub więcej graczy będą także rozlosowywane bony rabatowe do realizacji w naszym sklepie. Łączna wartość bonów będzie wynosić wielokrotność kwoty 15,00 zł, zwiększając się za każdego uczestnika powyżej siódmego gracza.W momencie gdy w turnieju weźmie udział 12 lub więcej graczy jeden z bonów będzie gwarantowany dla gracza, który zajmie pierwsze miejsce w turnieju.Warunkiem koniecznym do uzyskania nagród w tym turnieju jest rozegranie więcej niż połowy rund tj. w przypadku ilości rund 3 konieczne jest rozegrania 2 rund. W przypadku 4 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 5 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 6 rund konieczne jest rozegranie 4 rund.  7 rund konieczne rozegranie 4 rund itd. 
  Za rundę nierozegraną uważa się taką rundę w której:
  - gracz nie podejmie gry tj. podda się bez gry,
  - podda się w czasie krótszym niż 1/2 czasu przewidzianego na rundę,  
  - w każdym przypadku jeżeli tak zadecyduje sędzia turnieju. 
   
  ZESTAW TURNIEJOWY WYKORZYSTYWANY NA TYM TURNIEJU - POLSKA WERSJA JĘZYKOWA:   
   
  • 0 komentarzy
 6. Strefa Gry dodał wydarzenie w Star Wars: Przeznaczenie   

  SW: Przeznaczenie Turniej z zestawem Q2/2017

  Do


  Kolekcjonerska gra karciana Star Wars: Przeznaczenie - Turniej z zestawem
  Data: 18 listopada 2017 (sobota)
  Start zapisów na miejscu: 10:30
  Godzina rozpoczęcia gier: 11:30
  Planowane zakończenie: ok. g. 15:00
  Format: Rozgrywki standardowe 1 vs. 1
  Wpisowe: 20 zł
   
  Zapraszamy na kolejny turniej promujący kolekcjonerską grę karciano-kościaną Star Wars: Przeznaczenie! Tym razem zagramy o nagrody w postaci kart promocyjnych i akrylowych znaczników z oficjalnego zestawu turniejowego, wydanego przez producenta gry. Warto przybyć i zdobyć coś do swojej kolekcji, a przy okazji sporo pograć - w końcu po coś te karty mamy, prawda?

  To będzie także bardzo dobra okazja by zapoznać się z tą grą. Nauki zasad będą trwały przez cały dzień. A ponieważ mamy specjalną promocję przy zakupie starterów, więc tym bardziej warto skorzystać!

  Jeśli nie znasz jeszcze gry, ale jesteś zainteresowany - także przyjdź. Na miejscu nauczymy Cię zasad, a jeśli zdecydujesz się na zakup startera to od razu pomożemy ci przygotować talię do rozgrywek

   
  Przebieg turnieju:
  Możliwość udziału w turnieju ma każdy gracz, który posiada talię do gry, z kartami i kośćmi legalnymi w formacie rozgrywek - na ten moment gramy wszystkim co się ukazało na rynku do tej gry.Mecze rozgrywane są w rundach, których liczba zależy od liczby uczestników turnieju: ** 4-8 graczy - 3 rundy w systemie szwajcarskim,
   ** 9 i więcej - 4 rundy w systemie szwajcarskim.Rundy rozgrywane w systemie szwajcarskim oznaczają udział graczy w każdej z nich aż do momentu ich zakończenia, lub wcześniejszej rezygnacji gracza z turnieju. A więc każdy uczestnik może grać do momentu zakończenia turnieju (nie ma zasady: kto przegra odpada).Przewidziany czas na jedną rundę gry w systemie szwajcarskim to 45 minut.Nagrody:
  Uczestnicy turnieju otrzymują za udział kartę promocyjną (kartą wydawaną za uczestnictwo z tego zestawu są Elektrowstrząsy). Uwaga, w zestawie turniejowym znajduje się tylko 17 kart. W przypadku większej frekwencji decyduje kolejność zgłoszeń na turniej - w tym liczymy zgłoszenie udziału w sklepie, oraz na naszym profilu Facebook'owym.Zwycięzca turnieju otrzymuje specjalną kartę promocyjną z tego zestawu (Jango ) oraz zestaw akrylowych znaczników.Gracze, począwszy od drugiego miejsca, decydują kolejno o tym, czy jako nagrodę zabiorą specjalną kartę promocyjną, czy też zestaw arylowych znaczników. Gracze biorą nagrody w kolejności zajętych miejsc dopóki się nie skończą.Gdy w turnieju weźmie udział 8 lub mniej graczy, wówczas każdy otrzyma dodatkowo drugą kartę za udział (Elektrowtrząsy).W momencie gry w turnieju weźmie udział 7 lub więcej graczy będą także o puli nagród dodawane do rozdraftowania boostery Star Wars: Przeznaczenie. Liczba boosterów będzie zwiększać się wraz z rosnącą liczbą graczy.Warunkiem koniecznym do uzyskania nagród w tym turnieju jest rozegranie więcej niż połowy rund tj. w przypadku ilości rund 3 konieczne jest rozegrania 2 rund. W przypadku 4 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 5 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 6 rund konieczne jest rozegranie 4 rund.  7 rund konieczne rozegranie 4 rund itd. 
  Za rundę nierozegraną uważa się taką rundę w której:
  - gracz nie podejmie gry tj. podda się bez gry,
  - podda się w czasie krótszym niż 1/2 czasu przewidzianego na rundę,  
  - w każdym przypadku jeżeli tak zadecyduje sędzia turnieju. 
  Więcej informacji o grze uzyskacie ze strony polskiego wydawcy: http://galakta.pl/star-wars-przeznaczenie-premiera/
  A na spotkania przy grze możecie umawiać się także korzystając z naszej lokalnej grupy na Facebook'u: https://web.facebook.com/groups/1173873499334158/
   
   
  ZESTAW TURNIEJOWY:
   
   
  ZAPRASZAMY !!!
 7. Strefa Gry dodał wydarzenie w Star Wars: Przeznaczenie   

  Star Wars: Przeznaczenie - rozgrywki + nauka gry

  Do

  Kolekcjonerska gra karciana Star Wars: Przeznaczenie - Luźne rozgrywki, nauka zasad gry + opcjonalnie turniej

  Godziny: 16:30 - 20:00
  Opcja turnieju: od g. 17:00
  Zapraszamy na spotkanie dla graczy gry karcianej Star Wars: Przeznaczenie. Prowadzimy serię spotkań, mającą na celu zebranie stałej ekipy graczy. Jeśli masz już pierwszą talię do gry, przyjdź i rozegraj z nami kilka partii.
  Jeśli nie znasz jeszcze gry, ale jesteś zainteresowany - także przyjdź. Na miejscu nauczymy Cię zasad.

  Będzie też okazja do rozegrania pierwszych turniejów. Jeśli tylko zebrani gracze wyrażą chęć, wówczas rozegramy turniej. Wpisowe będzie wynosić 12 zł. W puli nagród będą karty z boosterów otwartych do draftowania. Do puli będzie dodawany booster za każdego gracza biorącego udział w rozgrywkach.
   
  Więcej informacji o grze uzyskacie ze strony polskiego wydawcy: http://galakta.pl/star-wars-przeznaczenie-premiera/
  A na spotkania przy grze możecie umawiać się także korzystając z naszej lokalnej grupy na Facebook'u: https://web.facebook.com/groups/1173873499334158/
   
   
   
  ZAPRASZAMY !!!
   
 8. Strefa Gry dodał wydarzenie w Magic: The Gathering   

  MTG Booster Draft Iconic Masters

  Do

  Turniej kolekcjonerskiej gry karcianej Magic: The Gathering - Booster Draft z dodatku "Iconic Masters"
  Rejestracja na miejscu: g. 17:00 - 18:00
  Godzina startu: 18:00
  Zakończenie: ok. g. 21:30
  Format: Booster Draft
  Ranga turnieju: Regular - poziom towarzyski
  Wpisowe: 140 zł (obejmuje zestaw + nagrody)
  Zestaw: 3x booster Iconic Masters + 1x booster do nagród
  Przebieg turnieju:
  W turnieju może wziąć udział każdy - są to rozgrywki typu "limited", co oznacza, że nie przynosimy własnych talii, ale korzystamy z kart wydraftwanych z boosterów, które otrzymujemy na starcie jako zestaw.To jest draft rozgrywany jako "klasyczny" - co wydraftujecie to będzie wasze, a nagrodami będą karty z boosterów otwieranych po zakończeniu turnieju.Mecze rozgrywane są w rundach, których liczba zależy od liczby uczestników turnieju (zwykle gramy trzy rundy).Rundy rozgrywane są w systemie szwajcarskim, więc każdy uczestnik gra do zakończenia turnieju (nie ma zasady: kto przegra odpada). Przewidziany czas na jedną rundę gry to 50 minut.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej ośmiu osób. Opcjonalnie turniej może być rozegrany już przy udziale czterech graczy za zgodą wszystkich uczestników, wówczas rozegrane mecze nie wliczają się do punktów rankingowych w klasyfikacji prowadzonej przez wydawcę gry na stronie http://planeswalkerpoints.com. W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Po zakończeniu rozgrywek są otwierane dodatkowe boostery, z których gracze wybierają karty zgodnie z kolejnością zajętych miejsc w turnieju. Do puli nagród wpada jeden booster za każdego gracza biorącego udział w turnieju. 
   
  ZAPRASZAMY !!!
 9. Strefa Gry dodał wydarzenie w Magic: The Gathering   

  MTG Booster Draft Iconic Masters

  Do

  Turniej kolekcjonerskiej gry karcianej Magic: The Gathering - Booster Draft z dodatku "Iconic Masters"
  Rejestracja na miejscu: g. 15:00 - 16:00
  Godzina startu: 16:00
  Zakończenie: ok. g. 19:30
  Format: Booster Draft
  Ranga turnieju: Regular - poziom towarzyski
  Wpisowe: 110 zł (obejmuje zestaw)
  Zestaw: 3x booster Iconic Masters
  Przebieg turnieju:
  W turnieju może wziąć udział każdy - są to rozgrywki typu "limited", co oznacza, że nie przynosimy własnych talii, ale korzystamy z kart wydraftwanych z boosterów, które otrzymujemy na starcie jako zestaw.Uwaga! To jest turniej z wykorzystaniem zasady tzw. "Re-draftu". Oznacza to, że wszystkie karty Rare i Mytshic, które zostaną otwarte podczas draftowania, trafiają po zakończeniu rozgrywek do puli nagród, gdzie będą wybierane jako nagrody przez graczy zgodnie z miejscami zajętymi w klasyfikacji turnieju.
  W praktyce oznacza to, że wybierając podczas draftowania jedną z tych kart nie stajecie się jej właścicielem, a zobowiązujecie się odłożyć ją do puli nagród po zakończeniu wszystkich swoich meczy. Wymagane jest więc także na tym turnieju używanie koszulek ochronnych na karty podczas rozgrywania meczy.Mecze rozgrywane są w rundach, których liczba zależy od liczby uczestników turnieju (zwykle gramy trzy rundy).Rundy rozgrywane są w systemie szwajcarskim, więc każdy uczestnik gra do zakończenia turnieju (nie ma zasady: kto przegra odpada). Przewidziany czas na jedną rundę gry to 50 minut.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej ośmiu osób. Opcjonalnie turniej może być rozegrany już przy udziale czterech graczy za zgodą wszystkich uczestników, wówczas rozegrane mecze nie wliczają się do punktów rankingowych w klasyfikacji prowadzonej przez wydawcę gry na stronie http://planeswalkerpoints.com. W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Po zakończeniu rozgrywek wszystkie otwarte podczas draftowania karty o rzadkości Mythic oraz Rare są odkładane do puli nagród, skąd będą wybierane przez graczy w kolejności zgodnej z zajętymi miejscami w turnieju. 
   
  ZAPRASZAMY !!!
 10. Strefa Gry dodał wydarzenie w Star Wars: Imperial Assault   

  Imperial Assault - Turniej z zestawem

  Do

  KOSMICZNA GRA FIGURKOWA OSADZONA W ŚWIECIE GWIEZDNYCH WOJEN
  STAR WARS: IMPERIAL ASSAULT
  TURNIEJ Z ZESTAWEM Q4/2017
   
   
  Data: 25 listopada 2017 (sobota)
  Rejestracja na miejscu: g. 10:00 - 11:00
  Godzina startu gier: 11:00
  Planowane zakończenie: ok. g. 15:30
  Ranga turnieju: Casual - poziom towarzyski
  Format: Rozgrywka 1v1 - Konfrontacja, 40 pkt w modelach + 15 pkt w kartach akcji
  Dopuszczone dodatki: wszystkie zestawy, które ukażą się do dnia turnieju, zarówno w wersji językowej polskiej, jak i angielskiej
  Wpisowe: 20 zł
  Rundy: Rundy w systemie szwajcarskim w liczbie zależnej od liczby graczy, bez finałów
  Informacje podstawowe:
  Strefa Gry zaprasza na pierwszy turniej gry figurkowej Imperium Atakuje! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia sklepu w ten dzień - będzie możliwość obserwacji i nauki tej gry! Na miejscu udostępniamy zestawy startowe i uczymy zasad. A jak się spodoba, to może być Wasze nowe hobby!Na pierwsze turnieje pożyczamy figurki! Jako że zależy nam bardzo na rozkręceniu tej gry w naszym sklepie, to na pierwsze nasze rozgrywki chętnie użyczymy figurek, byście mogli zagrać nie mając jeszcze swoich modeli, lub po prostu byście mogli dodać modele do waszych rospisek na ten turniej. Do pożyczenia są modele z zestawów startowych oraz z dodatków. Chętnych do skorzystania z tej opcji prosimy o kontakt!W tym turnieju w puli nagród znajdzie się Game Kit - czyli zestaw nagród w postaci kart promocyjnych, akrylowych gadżetów i innych akcesoriów. Turniej jest prowadzony zgodnie z oficjalnymi zasadami rozgrywek turniejowych, których aktualną wersję można znaleźć na stronie wydawcy: https://www.fantasyflightgames.com/en/more/star-wars-imperial-assault-organized-play/ 
  Przebieg turnieju:
  Możliwość udziału w turnieju ma każdy gracz, który posiada eskadrę z modelami dopuszczonymi do gry turniejowej. Mecze rozgrywane są w rundach, których liczba zależy od liczby uczestników turnieju:
   ** 4-8 graczy - 3 rundy w systemie szwajcarskim,
   ** 9 i więcej graczy - 4 rundy w systemie szwajcarskim.Przewidziany czas na jedną rundę gry: 65 minut.Rozgrywać będziemy 3 misje, zgodnie z aktualnym, oficjalnym sezonem: Anchorhead Cantina (dawniej Anchorhead Bar), Jabba’s Palace oraz Nal Hutta Swamps.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej czterech osób. W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Uczestnicy turnieju otrzymują za udział kartę promocyjną (kartą wydawaną za uczestnictwo z tego zestawu są Wojownicy Wookiech). Uwaga, w zestawie turniejowym znajduje się tylko 17 kart. W przypadku większej frekwencji decyduje kolejność zgłoszeń na turniej - w tym liczymy zgłoszenie udziału w sklepie, oraz na naszym profilu Facebook'owym.Zwycięzca turnieju otrzymuje specjalną kartę promocyjną z tego zestawu (Agent Blaise) oraz zestaw akrylowych znaczników.Gracze zajmujący miejsca od drugiego do czwartego kolejno będą wybierać po jednej z nagród: specjalną kartę promocyjną z tego zestawu (Agent Blaise) lub zestaw akrylowych znaczników - do ich wyczerpania.W momencie gry w turnieju weźmie udział 8 lub więcej graczy będą także rozlosowywane bony rabatowe do realizacji w naszym sklepie. Łączna wartość bonów będzie wynosić wielokrotność kwoty 20,00 zł, zwiększając się za każdego uczestnika powyżej siódmego gracza.W momencie gdy w turnieju weźmie udział 12 lub więcej graczy jeden z bonów będzie gwarantowany dla gracza, który zajmie pierwsze miejsce w turnieju.Warunkiem koniecznym do uzyskania nagród w tym turnieju jest rozegranie więcej niż połowy rund tj. w przypadku ilości rund 3 konieczne jest rozegrania 2 rund. W przypadku 4 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 5 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 6 rund konieczne jest rozegranie 4 rund.  7 rund konieczne rozegranie 4 rund itd. 
  Za rundę nierozegraną uważa się taką rundę w której:
  - gracz nie podejmie gry tj. podda się bez gry,
  - podda się w czasie krótszym niż 1/2 czasu przewidzianego na rundę,  
  - w każdym przypadku jeżeli tak zadecyduje sędzia turnieju. 
   
  ZESTAW TURNIEJOWY WYKORZYSTYWANY NA TYM TURNIEJU - POLSKA WERSJA JĘZYKOWA:

   
 11. Strefa Gry dodał wydarzenie w Spotkania z grami planszowymi   

  Neuroshima HEX - Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2017

  Do

  TURNIEJ ELIMINACYJNY DO MISTRZOSTW POLSKI 2017
  W GRZE PLANSZOWEJ "NEUROSHIMA: HEX 3.0"
  DATA: 13 stycznia 2018 - G. 17:00
  MIEJSCE: CENTRUM HOBBYSTYCZNE "STREFA", UL. GAZOWNICZA 21A, BIELSKO-BIAŁA

  Sklep Hobbystyczny "Strefa Gry" zaprasza na turniej eliminacyjny do tegorocznych Mistrzostw Polski w grze planszowej "Neuroshima HEX 3.0"!
  Rozgrywki odbędą się w naszym sklepie w sobotę, 13 stycznia, o godzinie 17:00. Wcześniej, już od godziny 15:00, będzie trwała nauka zasad dla chętnych - a więc będzie można wziąć udział w turnieju ucząc się gry jeszcze tego samego dnia
  Wydawnictwo PORTAL w tym roku po raz drugi organizuje Mistrzostwa Polski Neuroshimy HEX. Turniej finałowy odbędzie się na przełomie 2017 i 2018 roku, a poprzedzony jest właśnie turniejami eliminacyjnymi, które rozgrywane są w całej Polsce. Nasz sklep oczywiście także takie turnieje organizuje - ten zaś jest turniejem "ostatniej szansy" - to ostatni turniej eliminacyjny, a finały tuż po nim!

  Nagrodami na turnieju eliminacyjnym są gry planszowe wydawnictwa Portal, a najlepszy gracz turnieju otrzymuje kwalifikację na turniej finałowy Mistrzostw Polski. 
  ----------------------------------------------
  Szczegóły turnieju
  Data: 13 stycznia 2018 (sobota)
  Godzina: 17:00
  Wpisowe: BRAK - turniej jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych
  Rundy: Zostaną rozegrane rundy eliminacyjne, po których nastąpią rundy finałowe. Liczba rund zależna będzie od liczby uczestników
  Planowane zakończenie: ok. g. 21:00
  Informacje o rozgrywkach:
  Organizatorem turnieju eliminacyjnego jest wydawnictwo PORTAL. Turniej jest prowadzony przez Partnera organizatora, którym jest Spółka Cywilna Figlo-Park M.A. Szałaj, właściciel Centrum Hobbystycznego "Strefa".Turniej zostanie przeprowadzony w oparciu o regulamin Mistrzostw Polski Neuroshima HEX 3.0 2017, którego pełna wersja jest dostępna pod adresem:  http://portalgames.pl/pl/mistrzostwa-nuroshima-hex-2017/Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zakończenia zapisów przynajmniej 12 uczestników. W przypadku mniejszej liczby chętnych zostaną rozegrane rozgrywki w grę Neuroshima HEX nie kwalifikowane jako turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski, czyli bez puli nagród podanej poniżej.Udział w turnieju mogą wziąć osoby pełnoletnie oraz osoby nieletnie, które przedstawią zgodę prawnych opiekunów sędziemu przed rozpoczęciem turnieju.Aby wziąć udział w turnieju nie trzeba posiadać swojego egzemplarza gry - Organizator zapewnia egzemplarze do rozgrywek.Przed rozpoczęciem turnieju trwać będzie od godziny 15:00 nauka gry, z której może skorzystać każdy chętny do udziału w rozgrywkach, a jeszcze nie znający zasad.Nagrody:
  Zwycięzca turnieju otrzyma zaproszenie na finał Mistrzostw Polski Neuroshima HEX 2017.Trzy pierwsze miejsca będą nagradzane nagrodami rzeczowymi, w postaci specjalnych nagród od wydawnictwa Portal.Planowane są także dalsze nagrody, o nich napiszemy, jak tylko je otrzymamy!Kontakt:
  Prowadzący turniej: Centrum Hobbystyczne "Strefa"
  Telefon: 33 8182064 // 513493529 (w godzinach pracy sklepu)
  Mail: sklep@strefa-gry.pl
   
   
  ZAPRASZAMY !!! 
   
  • 0 komentarzy
 12. Strefa Gry dodał wydarzenie w Spotkania z grami planszowymi   

  Sobotnie Granie Planszowe w Strefie (16:00-19:00)

  Do

  SOBOTNIE SPOTKANIA Z GRAMI PLANSZOWYMI W STREFIE GRY

  Centrum Hobbystyczne "Strefa" zaprasza na cykliczne spotkania z grami planszowymi, które organizujemy w soboty, w godzinach 16:00 - 19:00

  - Lubisz grać w gry planszowe?
  - Interesuje Cię możliwość rozgrywki z nowymi osobami?
  - Szukasz miejsca do zagrania w swój ulubiony tytuł ze znajomymi?
  - Chcesz poznać nową grę?
  - Czy też może chcesz po prostu zobaczyć, dlaczego takie gry są warte, by wypełnić czas relaksu?
  *** TO ZAJRZYJ DO NAS !! ****


  W soboty, w Strefie Gry, odbywają się cykliczne, otwarte spotkania z grami planszowymi. Na spotkanie może przyjść każdy, niezależnie od swojego stopnia zaznajomienia, czy zaawansowania z grami planszowymi. Można przyjść z ekipą znajomych, można także samemu - na miejscu staramy się zawsze znaleźć współgraczy do rozgrywki.
  Na czas tych spotkań uczestnicy mogą swobodnie korzystać z gier dostępnych w naszej wypożyczalni, a że jest ich w sumie prawie 200 tytułów to jest w czym wybierać, i można testować, grać, testować, grać, itd. 

  Oczywiście na nasze spotkania można przybyć bez zapowiedzi. Można oczywiście przyjść w porze późniejszej, podobnie nie trzeba zostawać do końca. Sklep specjalnie w ten dzień jest otwarty dłużej, by każdy mógł skorzystać z dodatkowego czasu i spokojnie rozegrać partie nawet w bardziej skomplikowanych i rozbudowanych grach.

  --------
  SPECJAŁ TEGO SPOTKANIA: Ogrywamy rewelacyjną grę strategiczną Neuroshima: Hex! 
  Turniej tej gry, będący jednocześnie turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Polski 2017, wystartuje o g. 16:00. Wstęp wolny!
  --------
   
  ZAPRASZAMY !!!
  • 0 komentarzy
 13. Strefa Gry dodał wydarzenie w Spotkania z grami planszowymi   

  Sobotnie Granie Planszowe w Strefie (16:00-19:00)

  Do

  SOBOTNIE SPOTKANIA Z GRAMI PLANSZOWYMI W STREFIE GRY

  Centrum Hobbystyczne "Strefa" zaprasza na cykliczne spotkania z grami planszowymi, które organizujemy w soboty, w godzinach 16:00 - 19:00

  - Lubisz grać w gry planszowe?
  - Interesuje Cię możliwość rozgrywki z nowymi osobami?
  - Szukasz miejsca do zagrania w swój ulubiony tytuł ze znajomymi?
  - Chcesz poznać nową grę?
  - Czy też może chcesz po prostu zobaczyć, dlaczego takie gry są warte, by wypełnić czas relaksu?
  *** TO ZAJRZYJ DO NAS !! ****


  W soboty, w Strefie Gry, odbywają się cykliczne, otwarte spotkania z grami planszowymi. Na spotkanie może przyjść każdy, niezależnie od swojego stopnia zaznajomienia, czy zaawansowania z grami planszowymi. Można przyjść z ekipą znajomych, można także samemu - na miejscu staramy się zawsze znaleźć współgraczy do rozgrywki.
  Na czas tych spotkań uczestnicy mogą swobodnie korzystać z gier dostępnych w naszej wypożyczalni, a że jest ich w sumie prawie 200 tytułów to jest w czym wybierać, i można testować, grać, testować, grać, itd. 

  Oczywiście na nasze spotkania można przybyć bez zapowiedzi. Można oczywiście przyjść w porze późniejszej, podobnie nie trzeba zostawać do końca. Sklep specjalnie w ten dzień jest otwarty dłużej, by każdy mógł skorzystać z dodatkowego czasu i spokojnie rozegrać partie nawet w bardziej skomplikowanych i rozbudowanych grach.

  --------
  SPECJAŁ TEGO SPOTKANIA: Turniej w grę Smash-Up! Specjalny Kubek dla zwycięzcy
  Turniej wystartujemy od g. 17:00
  --------
   
  ZAPRASZAMY !!!
  • 0 komentarzy
 14. Strefa Gry dodał wydarzenie w Spotkania z grami planszowymi   

  Sobotnie Granie Planszowe w Strefie (16:00-19:00)

  Do

  SOBOTNIE SPOTKANIA Z GRAMI PLANSZOWYMI W STREFIE GRY

  Centrum Hobbystyczne "Strefa" zaprasza na cykliczne spotkania z grami planszowymi, które organizujemy w soboty, w godzinach 16:00 - 19:00

  - Lubisz grać w gry planszowe?
  - Interesuje Cię możliwość rozgrywki z nowymi osobami?
  - Szukasz miejsca do zagrania w swój ulubiony tytuł ze znajomymi?
  - Chcesz poznać nową grę?
  - Czy też może chcesz po prostu zobaczyć, dlaczego takie gry są warte, by wypełnić czas relaksu?
  *** TO ZAJRZYJ DO NAS !! ****


  W soboty, w Strefie Gry, odbywają się cykliczne, otwarte spotkania z grami planszowymi. Na spotkanie może przyjść każdy, niezależnie od swojego stopnia zaznajomienia, czy zaawansowania z grami planszowymi. Można przyjść z ekipą znajomych, można także samemu - na miejscu staramy się zawsze znaleźć współgraczy do rozgrywki.
  Na czas tych spotkań uczestnicy mogą swobodnie korzystać z gier dostępnych w naszej wypożyczalni, a że jest ich w sumie prawie 200 tytułów to jest w czym wybierać, i można testować, grać, testować, grać, itd. 

  Oczywiście na nasze spotkania można przybyć bez zapowiedzi. Można oczywiście przyjść w porze późniejszej, podobnie nie trzeba zostawać do końca. Sklep specjalnie w ten dzień jest otwarty dłużej, by każdy mógł skorzystać z dodatkowego czasu i spokojnie rozegrać partie nawet w bardziej skomplikowanych i rozbudowanych grach.

  --------
  SPECJAŁ TEGO SPOTKANIA: Ogrywamy nowość od wydawnictwa Lucrum Games: Gorączka Podziemnej Mocy!
  --------
   
  ZAPRASZAMY !!!
  • 0 komentarzy
 15. Strefa Gry dodał wydarzenie w Spotkania z grami planszowymi   

  Neuroshima HEX - Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2017

  Do

  TURNIEJ ELIMINACYJNY DO MISTRZOSTW POLSKI 2017
  W GRZE PLANSZOWEJ "NEUROSHIMA: HEX 3.0"
  DATA: 25 listopada 2017 - G. 16:00
  MIEJSCE: CENTRUM HOBBYSTYCZNE "STREFA", UL. GAZOWNICZA 21A, BIELSKO-BIAŁA

  Sklep Hobbystyczny "Strefa Gry" zaprasza na turniej eliminacyjny do tegorocznych Mistrzostw Polski w grze planszowej "Neuroshima HEX 3.0"!
  Rozgrywki odbędą się w naszym sklepie w sobotę, 25 listopada, o godzinie 16:00. Wcześniej, już od godziny 14:00, będzie trwała nauka zasad dla chętnych - a więc będzie można wziąć udział w turnieju ucząc się gry jeszcze tego samego dnia
  Wydawnictwo PORTAL w tym roku po raz drugi organizuje Mistrzostwa Polski Neuroshimy HEX. Turniej finałowy odbędzie się na przełomie 2017 i 2018 roku, a poprzedzony jest właśnie turniejami eliminacyjnymi, które rozgrywane są w całej Polsce. Nasz sklep oczywiście także takie turnieje organizuje - łącznie planujemy dwa turnieje: w październiku, oraz w grudniu.
  Nagrodami na turnieju eliminacyjnym są gry planszowe wydawnictwa Portal, a najlepszy gracz turnieju otrzymuje kwalifikację na turniej finałowy Mistrzostw Polski. 
  ----------------------------------------------
  Szczegóły turnieju
  Data: 25 listopada 2017 (sobota)
  Godzina: 16:00
  Wpisowe: BRAK - turniej jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych
  Rundy: Zostaną rozegrane rundy eliminacyjne, po których nastąpią rundy finałowe. Liczba rund zależna będzie od liczby uczestników
  Planowane zakończenie: ok. g. 20:30
  Informacje o rozgrywkach:
  Organizatorem turnieju eliminacyjnego jest wydawnictwo PORTAL. Turniej jest prowadzony przez Partnera organizatora, którym jest Spółka Cywilna Figlo-Park M.A. Szałaj, właściciel Centrum Hobbystycznego "Strefa".Turniej zostanie przeprowadzony w oparciu o regulamin Mistrzostw Polski Neuroshima HEX 3.0 2017, którego pełna wersja jest dostępna pod adresem:  http://portalgames.pl/pl/mistrzostwa-nuroshima-hex-2017/Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zakończenia zapisów przynajmniej 12 uczestników. W przypadku mniejszej liczby chętnych zostaną rozegrane rozgrywki w grę Neuroshima HEX nie kwalifikowane jako turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski, czyli bez puli nagród podanej poniżej.Udział w turnieju mogą wziąć osoby pełnoletnie oraz osoby nieletnie, które przedstawią zgodę prawnych opiekunów sędziemu przed rozpoczęciem turnieju.Aby wziąć udział w turnieju nie trzeba posiadać swojego egzemplarza gry - Organizator zapewnia egzemplarze do rozgrywek.Przed rozpoczęciem turnieju trwać będzie od godziny 15:00 nauka gry, z której może skorzystać każdy chętny do udziału w rozgrywkach, a jeszcze nie znający zasad.Nagrody:
  Zwycięzca turnieju otrzyma zaproszenie na finał Mistrzostw Polski Neuroshima HEX 2017.Trzy pierwsze miejsca będą nagradzane nagrodami rzeczowymi, w postaci specjalnych nagród od wydawnictwa Portal.Planowane są także dalsze nagrody, o nich napiszemy, jak tylko je otrzymamy!Kontakt:
  Prowadzący turniej: Centrum Hobbystyczne "Strefa"
  Telefon: 33 8182064 // 513493529 (w godzinach pracy sklepu)
  Mail: sklep@strefa-gry.pl
   
   
  ZAPRASZAMY !!! 
   
  • 0 komentarzy
 16. Strefa Gry dodał wydarzenie w Spotkania z grami planszowymi   

  Star Realms - Turniej o Playmatę

  Do

  Gra karciana Star Realms - Turniej Strefowy o Playmatę!
  Data: 9 grudnia 2017 (sobota - w ramach cyklicznej Nocy z Grami)
  Nauka zasad i prezentacja gry: od g. 16:00
  Start zapisów na miejscu: 18:00
  Godzina rozpoczęcia gier: 19:00
  Planowane zakończenie: ok. g. 22:30
  Wpisowe: Turniej otwarty dla każdego, kto ma już wykupiony bilet na Nockę z Grami, w ramach której rozgrywany będzie turniej
   
  Zapraszamy na specjalny turniej promujący polską edycję gry Star Realms!
  Star Realms to karciana gra bitewna oparta na mechanice deckbuildingu, której twórcami są profesjonalni gracze Magic: the Gathering – Darwin Kastle i Rob Dougherty. Gra łączy w sobie emocje z interakcji typowe dla klasycznych karcianych gier kolekcjonerskich z frajdą budowania własnej talii obecną w grach deckbuildingowych.
  Star Realms to karcianka, która przenosi graczy w klimaty kosmicznych baz, niszczycieli, myśliwców, transportowców oraz bitew w stanie nieważkości.
   
  Zasady gry są wyjątkowo proste i łatwe do zapamiętania. Po pierwszych rozgrywkach już w ogóle nie korzystamy z instrukcji, bo i nie ma takiej potrzeby. Całą zabawę natomiast zapewnia interakcja kart. To ich teksty i zdolności modyfikują rozgrywkę, i prawidłowe ich wykorzystanie przybliży nas do zwycięstwa.


  Turniej jest otwarty dla wszystkich, i jest przygotowany tak, by zapoznać Was z tą grą. Nie musicie posiadać własnej talii by wziąć w nim udział - wystarczy przyjść i wyrazić chęć udziału w turnieju i nauce gry, a my już zaopatrzymy Was w to co trzeba 
   
  Nagrody:
  Na tym turnieju nagrodami będą bonusy od polskiego wydawcy gry - Games Factory. Dla zwycięzcy będzie to Playmata z grafiką z gry Star Realms, a ponadto wśród pozostałych uczestników zostaną rozlosowane dwie gry: Pocket Imperium, No co Tam? 
   
   
  ZAPRASZAMY !!!
    
  • 0 komentarzy
 17. Strefa Gry dodał wydarzenie w Spotkania z grami planszowymi   

  Star Realms - Turniej o Playmatę

  Do

  Gra karciana Star Realms - Turniej Strefowy o Playmatę!
  Data: 9 listopada 2017 (czwartek)
  Nauka zasad i prezentacja gry: od g. 16:00
  Start zapisów na miejscu: 16:00
  Godzina rozpoczęcia gier: 17:00
  Planowane zakończenie: ok. g. 20:30
  Wpisowe: brak - wstęp wolny
   
  Zapraszamy na specjalny turniej promujący polską edycję gry Star Realms!
  Star Realms to karciana gra bitewna oparta na mechanice deckbuildingu, której twórcami są profesjonalni gracze Magic: the Gathering – Darwin Kastle i Rob Dougherty. Gra łączy w sobie emocje z interakcji typowe dla klasycznych karcianych gier kolekcjonerskich z frajdą budowania własnej talii obecną w grach deckbuildingowych.
  Star Realms to karcianka, która przenosi graczy w klimaty kosmicznych baz, niszczycieli, myśliwców, transportowców oraz bitew w stanie nieważkości.
   
  Zasady gry są wyjątkowo proste i łatwe do zapamiętania. Po pierwszych rozgrywkach już w ogóle nie korzystamy z instrukcji, bo i nie ma takiej potrzeby. Całą zabawę natomiast zapewnia interakcja kart. To ich teksty i zdolności modyfikują rozgrywkę, i prawidłowe ich wykorzystanie przybliży nas do zwycięstwa.


  Turniej jest otwarty dla wszystkich, i jest przygotowany tak, by zapoznać Was z tą grą. Nie musicie posiadać własnej talii by wziąć w nim udział - wystarczy przyjść i wyrazić chęć udziału w turnieju i nauce gry, a my już zaopatrzymy Was w to co trzeba
   
  Nagrody:
  Na tym turnieju nagrodami będą bonusy od polskiego wydawcy gry - Games Factory. Dla zwycięzcy będzie to Playmata z grafiką z gry Star Realms, a ponadto wśród pozostałych uczestników zostaną rozlosowane dwie gry: Pocket Imperium, No co Tam? 
   
   
  ZAPRASZAMY !!!
   
  • 0 komentarzy
 18. Strefa Gry dodał wydarzenie w Warhammer: Age of Sigmar   

  Age of Sigmar - Rozgrywki + nauka gry

  Do

  Gra bitewna Warhammer: Age of Sigmar - Luźne rozgrywki i nauka zasad gry
  Godziny: 16:30 - 20:00

  W czwartki zapraszamy na spotkanie dla graczy Warhammer'a Age of Sigmar. Spotkania są otwarte, można przyjść o dowolnej godzinie. Dzięki jednemu terminowi w tygodniu będzie nam najłatwiej spotkać innych graczy i rozegrać bitwy. Nie ma z góry ustalonych punktów - każdy może przynieść różne rozpiski. Warto jednak wcześniej spróbować skontaktować się z innymi graczami by znaleźć przeciwników.
   
  Na spotkania można także umawiać się korzystając z grupy na Facebook'u: https://www.facebook.com/groups/1986051491630362/
   
  W tym dniu w godzinach 17:00-19:00 jest także możliwość nauki zasad gry. Osoby zainteresowane prosimy w miarę możliwości o wcześniejszy kontakt ze sklepem. Oczywiście można po prostu przyjść - w czasie spotkania graczy znajdziemy na pewno czas dla graczy chętnych do nauki zasad. Nie trzeba mieć własnych modeli - skorzystamy na czas nauki z figurek sklepowych.
   
   
  ZAPRASZAMY !!!
  • 0 komentarzy
 19. Strefa Gry dodał wydarzenie w Warhammer: Age of Sigmar   

  Age of Sigmar - Rozgrywki + nauka zasad

  Do

  Gra bitewna Warhammer: Age of Sigmar - Luźne rozgrywki i nauka zasad gry
  Godziny: 16:30 - 20:00

  W czwartki zapraszamy na spotkanie dla graczy Warhammer'a Age of Sigmar. Spotkania są otwarte, można przyjść o dowolnej godzinie. Dzięki jednemu terminowi w tygodniu będzie nam najłatwiej spotkać innych graczy i rozegrać bitwy. Nie ma z góry ustalonych punktów - każdy może przynieść różne rozpiski. Warto jednak wcześniej spróbować skontaktować się z innymi graczami by znaleźć przeciwników.
   
  Na spotkania można także umawiać się korzystając z grupy na Facebook'u: https://www.facebook.com/groups/1986051491630362/
   
  W tym dniu w godzinach 17:00-19:00 jest także możliwość nauki zasad gry. Osoby zainteresowane prosimy w miarę możliwości o wcześniejszy kontakt ze sklepem. Oczywiście można po prostu przyjść - w czasie spotkania graczy znajdziemy na pewno czas dla graczy chętnych do nauki zasad. Nie trzeba mieć własnych modeli - skorzystamy na czas nauki z figurek sklepowych.
   
   
  ZAPRASZAMY !!!
  • 0 komentarzy
 20. Strefa Gry dodał wydarzenie w Spotkania z grami planszowymi   

  Noc z Grami Planszowymi (17:00-8:00)

  Do


   
  NOC Z GRAMI TOWARZYSKIMI W STREFIE GRY
  11/12 listopada 2017
  STARTUJEMY OD G. 17:00


  Sklep Hobbystyczny "Strefa Gry" zaprasza na kolejną noc z grami towarzyskimi!
  W naszym bielskim Centrum Hobbystycznym "Strefa" cyklicznie organizujemy dla Was spotkania z grami, w czasie których możecie spędzić czas na rozgrywkach towarzyskich. Noce z grami to czas, gdzie każdy zainteresowany może do nas przyjść i zasiąść do stołu przy wybranej grze. Nie trzeba mieć ze sobą nic, można skorzystać z gier, które będą prezentowane w bloku premier i pokazów. Można dołączyć się do osób, które przyniosą własne gry. Można wreszcie skorzystać z możliwości nauki w wybrane tytuły, tak, by móc poznać gry planszowe XXI wieku!
  Uwaga! W dniu 11 listopada sklep będzie nieczynny. Ale na czas Nocy z Grami otwieramy klub - zapraszamy od g. 17:00.
  Naszą noc z grami wypełnią jak zawsze rozgrywki turniejowe, prezentacje nowości, pokazy i nauki gier. Cała załoga sklepu będzie dbać o to, by każdy znalazł dla siebie miejsce! Przypominamy, że gramy albo do 8:00 rano w niedzielę, albo do ostatniego gracza - w zależności od tego, co nastąpi wcześniej

  Krótko o najbliższej Nocy z Grami:
  To nocka pod szyldem gier wydawnictwa Lucrum Games - spodziewajcie się na stołach ich najlepszych tytułów! (Czyli w zasadzie wszystkich  )Podczas tej nocki planujemy rozegrać premierowy turniej gry Gorączka Podziemnej Mocy!Dodatkowo na tej nocce przygotowane będą specjalne stoliki do pogrywania w gry:
  - Legenda Pięciu Kręgów: Gra Karciana
  - Gra o Tron: Gra Karciana
  - Magic: The Gathering - z nastawieniem na rozgrywki w formacie CommanderMamy także zaplanowany turniej gry Magic: The Gathering w formacie Standard - od g. 17:00Nocka dzieli się na dwie części: w godzinach 17:00 - 22:00 na sali będą wystawione gry gotowe do zagrania, które będzie prezentować nasza załoga, a po g. 22:00 będziecie mieli już dostęp do pełnej naszej oferty gier z wypożyczalni. Osoby chcące zarezerwować stolik na czas nocki proszone są o dokonywanie rezerwacji w sklepie. Rezerwując stolik otrzymujecie miejsce w pomieszczeniu od strony parkingu i od razu macie możliwość korzystania ze wszystkich gier z naszej wypożyczalni. 
  HARMONOGRAM STREFOWEJ NOCY Z GRAMI
  BLOK PREZENTACJI GIER 17:00 - 22:00
  Odwiedzając naszą Noc z Grami w godzinach 17:00 - 22:00 będziecie zaproszeni do korzystania z oferty przygotowanych przez nas tytułów gier planszowych. Cześć z nich, prezentowana przez naszą załogę, dostępna będzie od g. 17:00. Oto lista prezentowanych tytułów podzielona na kategorie - przybywając do nas od razu możecie się nastawić na zagranie w dany tytuł - warto poznawać nowe gry  Bilet wstępu 5 zł od osoby po 22.00.
  Przypominamy, jeśli już od początku trwania naszej Nocy z Grami będziecie chcieli rozegrać gry w inne tytuły niż prezentowane poniżej, lub przyjdziecie z własną grą - wtedy trzeba po prostu zarezerwować wcześniej osobny stół do gry (od razu wpłacając bilet wstępu 5 zł od osoby)
  A oto, co pojawi się do pogrania na naszych stołach:
  Gorączka Podziemnej MocyPrzewrotne MotylkiSeria "Najemicy"Wojownicy Podziemii inne ciekawostki
  SPECJALNE STOŁY DLA WYBRANYCH GIER - OD G. 17:00
  Na tej nocce będą specjalnie zarezerwowane stoły, by gracze wybranych gier mogli znaleźć dla siebie miejsce, no i oczywiście przeciwników Na tych stołach będzie także możliwość zapoznania się z daną grą - pomogą sami gracze, jak i prowadzący nockę
  1. Stół dla graczy Magic: The Gathering - format Commander
  2. Stół dla graczy gier LCG: Gra o Tron oraz Legenda Pięciu Kręgów
  3. Stół dla graczy gry Gra o Tron: Gra Karciana
   

  BLOK TURNIEJOWY 17:00 - 22:00
  Na tej Nocce rozegramy w sumie dwa turnieje:
  1. O g. 17:00 zapraszamy na turniej gry karcianej Magic: The Gathering - Standard Showdown. Mamy talie do pożyczenia, jakby ktoś chciał pograć dla zabawy i nauki!
  Wpisowe: 13 zł - przeznaczone na boostery, z których karty i kości będą draftowane po zakończeniu turnieju.
  2. O g. 20:00 rozegramy premierowy turniej gry karcianej Gorączka Podziemnej Mocy, od wydawnictwa Lucrum. Prezentacja i nauka zasad tej gry w sklepie już od g. 17:00. Wstęp: wolny. A w nagrodach specjały przysłane przez wydawnictwo
   
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  REGULAMIN SPOTKAŃ Z GRAMI "NOCE Z GRAMI"
  Wszyscy uczestnicy naszych spotkań są zobowiązani do przestrzegania następujących zasad:
  1. Na terenie sklepu, jak i przed jego wejściem, obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.
  2. Dla osób palących wyznaczone jest specjalne miejsce, poza pomieszczeniami wykorzystywanymi do gry. Po za tym miejscem palenie jest zabronione. Uwaga! Dodatkowo ze względu na specyfikę miejsca i duża ilość osób przebywających u nas wprowadzamy także zakaz korzystania podczas naszych imprez z ePapierosów.
  3. Na czas spożywania posiłków, szczególnie ciepłych, uprasza się o przeniesienie na wyznaczone przez prowadzących spotkanie stoliki.
  4. Od wszystkich uczestników spotkania oczekuję się kulturalnego zachowania wobec innych graczy.
  5. Osoby niepełnoletnie chcące pozostać na terenie sklepu po godzinie 22:00 muszą mieć pisemną zgodę rodzica, lub prawnego opiekuna.
  Osoby łamiące powyższe punkty regulaminu będą wypraszane ze spotkania. I w tym momencie nam też będzie przykro - więc prosimy przyjąć ten prosty regulamin dla dobra całej imprezy.
  • 0 komentarzy
 21. Strefa Gry dodał wydarzenie w Magic: The Gathering   

  MTG Turniej Commander

  Do

  Turniej kolekcjonerskiej gry karcianej Magic: The Gathering - format Commander

  Data: 25 listopada 2017 (sobota)
  Godzina rozpoczęcia: 11:30
  Planowane zakończenie: ok. g. 15:30
  Format: Commander
  Informacje o formacie: http://mtgcommander.com/rules.php
  Ranga turnieju: Regular - poziom normalny
  Wpisowe: 15 zł
  Centrum Hobbystyczne "Strefa" zaprasza na cykliczne turnieje gry Magic: The Gathering, rozgrywane w wieloosobowym formacie Commander!
   
  Przebieg turnieju:
  Commander to format rozgrywek wieloosobowych - multiplayer. Możliwość udziału w turnieju ma każdy gracz, który posiada zgodnie z formatem Commander talię do gry, z kartami legalnymi w tym formacie rozgrywek. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na czym polega format rozgrywek Commander - zapraszamy do odwiedzin sklepu, szczególnie we wtorki, gdy spotykają się na grach miłośnicy właśnie tego formatu.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej trzech osób. Jest to turniej rozgrywany jako Casual - czyli luźna rozgrywka nastawiona na zabawę z gry.Podczas turnieju rozgrywamy trzy rundy. Na pierwszą rundę gracze będą przydzieleni losowo do stolików po trzy lub cztery osoby, jeśli tylko to będzie możliwe. Na następne rundy gracze będą przydzielani do stolików zgodnie z zajętymi miejscami w grach z pierwszej rundy. Czas na jedną rundę gry wynosi maksymalnie 80 minut.W przypadku gdy w turnieju weźmie udział czterech lub pięciu graczy, wówczas rundy rozgrywane są w takim samym składzie, przy jednym stoliku.W przypadku gdy w turnieju weźmie udział trzech graczy rozgrywana jest tylko jedna runda, z czasem gry 2 godziny.W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Do rozdraftowania na zakończenie turnieju będzie zestaw From The Vault: Annihilation - karty będą wybierane przez uczestników turnieju zgodnie z kolejnością zajętych miejsc.Pulę nagród rzeczowych na ten turniej tworzą także boostery, przede wszystkim z dodatku Ixalan. Do puli będzie dodany jeden booster za każdego uczestnika turnieju.Warunkiem koniecznym do uzyskania nagród rzeczowych w tym turnieju jest rozegranie więcej niż połowy rund podstawowych, tj. w przypadku ilości rund 3 konieczne jest rozegrania 2 rund. W przypadku 4 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 5 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 6 rund konieczne jest rozegranie 4 rund.  7 rund konieczne rozegranie 4 rund itd. 
  Za rundę nierozegraną uważa się taką rundę w której:
   - gracz nie podejmie gry tj. podda się bez gry, 
   - podda się w czasie krótszym niż 1/2 czasu przewidzianego na rundę,  
   - w każdym przypadku jeżeli tak zadecyduje sędzia turnieju.  
  ZAPRASZAMY !!!
 22. Strefa Gry dodał wydarzenie w Magic: The Gathering   

  MTG Booster Draft

  Do

  Turniej kolekcjonerskiej gry karcianej Magic: The Gathering - Booster Draft z dodatku Ixalan
  Rejestracja na miejscu: g. 17:00 - 18:00
  Godzina startu: 18:00
  Zakończenie: ok. g. 21:00
  Format: Booster Draft
  Ranga turnieju: Regular - poziom towarzyski
  Wpisowe: 45 zł (obejmuje zestaw)
  Zestaw: 3x booster Ixalan
  Przebieg turnieju:
  W turnieju może wziąć udział każdy - są to rozgrywki typu "limited", co oznacza, że nie przynosimy własnych talii, ale korzystamy z kart wydraftwanych z boosterów, które otrzymujemy na starcie jako zestaw.Mecze rozgrywane są w rundach, których liczba zależy od liczby uczestników turnieju (zwykle gramy trzy rundy).Rundy rozgrywane są w systemie szwajcarskim, więc każdy uczestnik gra do zakończenia turnieju (nie ma zasady: kto przegra odpada). Przewidziany czas na jedną rundę gry to 50 minut.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej ośmiu osób. Opcjonalnie turniej może być rozegrany już przy udziale czterech graczy za zgodą wszystkich uczestników, wówczas rozegrane mecze nie wliczają się do punktów rankingowych w klasyfikacji prowadzonej przez wydawcę gry na stronie http://planeswalkerpoints.com. W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Po zakończeniu rozgrywek otwierane są boostery z gry Magic: The Gathering, z których karty będą draftowane przez uczestników turnieju. Do puli nagród wpada jeden booster za każdego uczestnika turnieju.Warunkiem koniecznym do uzyskania nagród w tym turnieju jest rozegranie więcej niż połowy rund tj. w przypadku ilości rund 3 konieczne jest rozegrania 2 rund. W przypadku 4 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 5 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 6 rund konieczne jest rozegranie 4 rund.  7 rund konieczne rozegranie 4 rund itd. Za rundę nierozegraną uważa się taką rundę w której:
   - gracz nie podejmie gry tj. podda się bez gry, 
   - podda się w czasie krótszym niż 1/2 czasu przewidzianego na rundę,  
   - w każdym przypadku jeżeli tak zadecyduje sędzia turnieju. 
   
  ZAPRASZAMY !!!
 23. Strefa Gry dodał wydarzenie w Magic: The Gathering   

  MTG Commander - Rozgrywki

  Do

  Magic: The Gathering - Rozgrywki w formacie Commander
  Godziny: 16:00 - 20:00
  Format: Commander
   
  Informacje podstawowe:
  Commander to nazwa specjalnego formatu rozgrywek w grze Magic: The Gathering stworzonego dla gier wieloosobowych - czyli multiplayer. Format cechuje specjalne przygotowanie tali, którą gracie: ma mieć ona dokładnie 100 kart, a jedną z nich musi być legendarny stwór, który staje się Generałem Talii. Pozostałe karty w tej talii mogą mieć tylko takie kolory, w jakich jest nasz generał. Co więcej, za wyjątkiem lądów bazowych żadna karta nie może powtarzać się w więcej niż jednej kopii! Dodajmy do tego jeszcze, że w Commanderze możecie używać kart z całej historii Magic'a (za wyjątkiem kilku zbanowanych, żeby nie psuły rozgrywki - ale i tak byście mieli kłopot je dostać w dzisiejszych czasach, więc dobrze że ich nie ma  ). Brzmi ciekawie? Zapewniamy Was że wygląda jeszcze lepiej jak już zasiądzie się do rozgrywki.W naszym klubie mamy stałą ekipę graczy, którzy chętnie przygarną nowe osoby, pomogą im przygotować talie i dadzą cenne rady na początek. Poza piątkowymi turniejami gracze Commander'a spotykają się właśnie w poniedziałki, dlatego też ten czas polecamy na przybycie i spróbowanie swoich sił w tych rozgrywkach.Jeśli planujecie przybyć w późniejszej porze - dajcie znać, może da się poczekać z rozgrywkami, lub po prostu będą rozegrane kolejne. To nie jest turniej, tylko rozgrywki, często udaje się rozegrać trzy lub cztery partie w jeden wieczór. Więc jak przybędzie więcej osób w późniejszej godzinie - także będzie można dołączyć się jeszcze do gry. 
  Na spotkania w tym formacie można także umawiać się korzystając z naszej lokalnej grupy na Facebbok'u: https://www.facebook.com/groups/572737472824821/
   
   
  ZAPRASZAMY !!!
 24. Strefa Gry dodał wydarzenie w Magic: The Gathering   

  MTG FNM#3 Booster Draft Iconic Masters

  Do

  Turniej Friday Night Magic #3 - Booster Draft - Iconic Masters - z "Re-draftem"!
  Rejestracja na miejscu: g. 16:00 - 18:00 
  Godzina startu: 18:00
  Zakończenie: ok. g. 21:30
  Format: Booster Draft - Iconic Masters
  Ranga turnieju: Regular - poziom towarzyski
  Wpisowe: 110 zł (obejmuje zestaw)
  Zestaw: 3x booster Iconic Masters
  Przebieg turnieju:
  W turnieju może wziąć udział każdy - są to rozgrywki typu "limited", co oznacza, że nie przynosimy własnych talii, ale korzystamy z kart wydraftwanych z boosterów, które otrzymujemy na starcie jako zestaw.Uwaga! To jest turniej z wykorzystaniem zasady tzw. "Re-draftu". Oznacza to, że wszystkie karty Rare i Mytshic, które zostaną otwarte podczas draftowania, trafiają po zakończeniu rozgrywek do puli nagród, gdzie będą wybierane jako nagrody przez graczy zgodnie z miejscami zajętymi w klasyfikacji turnieju.
  W praktyce oznacza to, że wybierając podczas draftowania jedną z tych kart nie stajecie się jej właścicielem, a zobowiązujecie się odłożyć ją do puli nagród po zakończeniu wszystkich swoich meczy. Wymagane jest więc także na tym turnieju używanie koszulek ochronnych na karty podczas rozgrywania meczy.Mecze rozgrywane są w rundach, których liczba zależy od liczby uczestników turnieju (zwykle gramy trzy rundy).Rundy rozgrywane są w systemie szwajcarskim, więc każdy uczestnik gra do zakończenia turnieju (nie ma zasady: kto przegra odpada). Przewidziany czas na jedną rundę gry to 50 minut.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej ośmiu osób. Opcjonalnie turniej może być rozegrany już przy udziale czterech graczy za zgodą wszystkich uczestników, wówczas rozegrane mecze nie wliczają się do punktów rankingowych w klasyfikacji prowadzonej przez wydawcę gry na stronie http://planeswalkerpoints.com. W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Po zakończeniu rozgrywek wszystkie otwarte podczas draftowania karty o rzadkości Mythic oraz Rare są odkładane do puli nagród, skąd będą wybierane przez graczy w kolejności zgodnej z zajętymi miejscami w turnieju.Na piątkowych turniejach Friday Night Magic dodatkowymi nagrodami są karty promocyjne przygotowane przez wydawcę gry. Na turniej Booster Draft przygotowane mamy karty, które rozdzielamy następująco:
   - gracze, którzy zajmą dwa pierwsze miejsca otrzymają po jednej karcie - będą mogli wybrać które karty z dostępnych wezmą,
   - trzy karty będą rozlosowane wśród pozostałych graczy,
   - dodatkowo sklep w każdy piątek dysponuje pulą kilku kart promocyjnych FNM, które nie są przydzielone do konkretnych turniejów; sprzedawca prowadzący turnieje rozdziela je pomiędzy wszystkie trwające turnieje dodając do puli nagród proporcjonalnie do frekwencji - jeśli pula tego turnieju zostanie powiększona to dodatkowe karty zostaną rozlosowane wśród pozostałych graczy.Warunkiem koniecznym do uzyskania nagród w tym turnieju jest rozegranie więcej niż połowy rund tj. w przypadku ilości rund 3 konieczne jest rozegrania 2 rund. W przypadku 4 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 5 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 6 rund konieczne jest rozegranie 4 rund.  7 rund konieczne rozegranie 4 rund itd. 
  Za rundę nierozegraną uważa się taką rundę w której:
   - gracz nie podejmie gry tj. podda się bez gry, 
   - podda się w czasie krótszym niż 1/2 czasu przewidzianego na rundę,  
  ---------------------------------------------------
   
  PROMOCYJNE TOKENY W SEZONIE IXALAN:   
  ZAPRASZAMY !!!
   
 25. Strefa Gry dodał wydarzenie w Magic: The Gathering   

  MTG FNM#2 Commander

  Do

  Turniej Friday Night Magic #2 - Commander
  Rejestracja na miejscu: g. 16:00 - 17:30
  Godzina startu: 17:30
  Zakończenie: ok. g. 21:00
  Format: Commander
  Ranga turnieju: Regular - poziom towarzyski
  Wpisowe: 7 zł
  Przebieg turnieju:
  Commander to format rozgrywek wieloosobowych - multiplayer. Możliwość udziału w turnieju ma każdy gracz, który posiada zgodnie z formatem Commander talię do gry, z kartami legalnymi w tym formacie rozgrywek. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na czym polega format rozgrywek Commander - zapraszamy do odwiedzin sklepu, szczególnie we wtorki, gdy spotykają się na grach miłośnicy właśnie tego formatu.Turniej zostanie rozegrany po zgłoszeniu się do momentu zamknięcia zapisów przynajmniej trzech osób. Jest to turniej rozgrywany jako Casual - czyli luźna rozgrywka nastawiona na zabawę z gry.Podczas turnieju rozgrywamy trzy rundy. Na pierwszą rundę gracze będą przydzieleni losowo do stolików po trzy lub cztery osoby, jeśli tylko to będzie możliwe. Na następne rundy gracze będą przydzielani do stolików zgodnie z zajętymi miejscami w grach z pierwszej rundy. Czas na jedną rundę gry wynosi maksymalnie 65 minut. W przypadku gdy w turnieju weźmie udział czterech lub pięciu graczy, wówczas rundy rozgrywane są w takim samym składzie, przy jednym stoliku.W przypadku gdy w turnieju weźmie udział trzech graczy rozgrywana jest tylko jedna runda, z czasem gry 2 godziny.W nagłych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo zmiany warunków turnieju jak i jego odwołanie.Nagrody:
  Po zakończeniu rozgrywek otwierane są boostery z gry Magic: The Gathering, z których karty będą draftowane przez uczestników turnieju.
  W puli nagród znajdzie się jeden booster za każdych dwóch uczestników turnieju. W przypadku nieparzystej ilości graczy booster dokładany jest od sklepu.Na piątkowych turniejach Friday Night Magic dodatkowymi nagrodami są karty promocyjne przygotowane przez wydawcę gry. Na turniej Commander przygotowane mamy karty, które rozdzielamy następująco:
   - pięć kart będzie rozlosowane wśród pozostałych graczy,
   - dodatkowo sklep w każdy piątek dysponuje pulą kilku kart promocyjnych FNM, które nie są przydzielone do konkretnych turniejów; sprzedawca prowadzący turnieje rozdziela je pomiędzy wszystkie trwające turnieje dodając do puli nagród proporcjonalnie do frekwencji - jeśli pula tego turnieju zostanie powiększona to dodatkowe karty zostaną rozlosowane wśród pozostałych graczy.Warunkiem koniecznym do uzyskania nagród w tym turnieju jest rozegranie więcej niż połowy rund tj. w przypadku ilości rund 3 konieczne jest rozegrania 2 rund. W przypadku 4 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 5 rund konieczne jest rozegranie 3 rund. W przypadku 6 rund konieczne jest rozegranie 4 rund.  7 rund konieczne rozegranie 4 rund itd. 
  Za rundę nierozegraną uważa się taką rundę w której:
   - gracz nie podejmie gry tj. podda się bez gry, 
   - podda się w czasie krótszym niż 1/2 czasu przewidzianego na rundę,  
  ---------------------------------------------------
   
  PROMOCYJNE TOKENY W SEZONIE IXALAN:   
  ZAPRASZAMY !!!