Strefa - Romek

Administrator
 • Postów

  1
 • Dołączył

 • Ostatnio


O Strefa - Romek

 • Ranga
  Newbie

Profile Information

 • P?e? Kobieta

Aktywność Strefa - Romek

 1. Strefa - Romek dodał post w temacie Nauka gier dla nowych i początkujących graczy - daty spotkań październik 2016   

  Chciałem się podzielić refleksją wieloletniego organizatora eventów z grami
  Każdemu graczowi zależy na rozwoju lokalnej sceny. A przynajmniej powinno mu zależeć, jak chce mieć z kim pograć (i eby to nie były w kółko te same osoby  ).
  Aby mieć z kim grać, trzeba oczywiście rozreklamować daną grę, i organizować spotkania. I oczywiś cie turnieje. Najlepiej z fajnymi nagrodami
  Gracze szybko uczą się gier, wchodząc na poziom zaawansowany. I to jest dobre, bo po to twórcy gier je tworzą - żeby móc mierzyć się najpierw z samym sobą (gdy składamy swoje talie, bandy, czy armie, i próbujemy coś grywalnego z tego sklecić), a później z innymi (rywalizacja!).
  Więc, żeby nasze lokalne sceny dobrze prosperowały, trzeba znakdować nowych graczy. I nie należy z tym czekać  Aby dobrze to zrobić, przygotowaliśmy w Strefie serię spotkań dla nowych graczy, na których chcemy uczyć zasad i prezentować gry. Aby to miało większe szanse powodzenia, potrzebujemy Was - graczy  Pomoc osoby, która zna daną grę, jest tutaj nieoceniona. Załoga sklepu, wraz z moderatorami gier, będzie czuwać w wymienione dni i czekac na chętnych. Ale jeśli jednocześnie znawią się gracze, choćby po to by rozegrać między sobą kilka gier, to stworzymy na prawdę bardzo dobrą reklamę gry. Nowi gracze nie tylko nauczą się zasad, ale także spotkają sie z ekipą stałych bywalców, czyli poczują dosłownie "klimat" gry
  D;la przykładu: w sobotę, 17 września, organizujemy specjalny turniej dla zupełnie nowych graczy w grze Magic: The Gathering. Na ten turniej sklep przygotował specjalnie kilkanaście pełnych talii, pochodżacych z zestawów Intro Pack. Bede tez by szkolić nowych, Maciej też będzie uczył zasad. Ale jak nam przyjdzie, a na to liczymy, kilkanaście nowych osób, to sami tego nie ogarniemy. Więc ogromna prośba do graczy Magic'a, by także zjawili sie na tym turnieju. Oczywiście nie ze swoimi druzgocącymi taliami, ale z przygotowanymi pod naukę gry, prostymi pomysłami. To dla całej sceny będzie duża pomoc. A gracze dzięki temu sami będa mogli zadbać o rozwój sceny. Dzieki takim eventom jest spora szansa, że już niedługo będziecie mogli pograc z nowymi osobami. czego Wam i sobie życze!

  Pozdrawiam,
  Romek